5 نکته در انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای سئوی بهتر

5 نکته در انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای سئوی بهتر

همونطور که میدونید انتخاب عبارات و کلمات کلیدی مناسب از مهمترین مراحل بهینه سازی وب سایت برای موتور های جستجو به حساب میاد. افزایش ترافیک برای هر سایتی دارای اولویت بالایی هست، اما جذب مخاطبان مناسب برای وب سایت نیز یک ضرورت هست. انتخاب مؤثرترین کلمات کلیدی برای ارتباط با بازار هدف، به زمان و تحقیقاتی نیاز داره که اگر این مراحل رو به درستی و با کیفیت بالا پشت سر بگذارید، شاهد نتایج خوبی برای وب سایتتون خواهید بود.

در ادامه به معرفی 5 نکته مهم در انتخاب عبارات کلیدی مناسب برای وب سایت ها می‌پردازیم.


1. خودتان را جای مشتریانتان بگذارید.

هنگام پیاده سازی هر نوع سایتی، در اولین مرحله باید شناخت درستی از مخاطبان و مشتریان سایت داشته باشید. زمانی که شروع به جمع آوری کلمات کلیدی مناسب برای وب سایت کردین، خودتون رو در موقعیت مشتری قرار داده و از دید مشتری به خدمات و محصولات سایت نگاه کنید. از خودتون بپرسید “اگر من جای مشتری بودم و قصد یافتن این خدمات یا محصولات رو داشتم، از چه عباراتی برای جستجو در گوگل استفاده می‌کردم؟”

همچنین میتونید این سوال رو از دوستان و نزدیکان خودتون بپرسید و یا حتی پاسخ این سوال رو از مشتریان خودتون بخواهید.


2. عملکرد رقبایتان را بررسی کنید.

لیستی از 3 یا چند تا از رقبای اصلی خودتون رو تهیه کنید و به وب سایت های آنها مراجعه کنید تا از کلمات کلیدی مورد استفاده اونها مطلع بشید. برای شناسایی کلمات کلیدی این سایت ها، محتوای اونها رو مطالعه کنید و متاتگ های موجود رو بررسی کنید. بررسی عملکرد رقبای یک کسب و کار نه تنها به شما کمک میکنه تا عبارات کلیدی فراموش شده رو شناسایی کنید، بلکه باعث گسترش لیست عبارات کلیدی مورد نظر شما خواهد شد.


3. کلید واژه های طولانی را کشف کنید.

کلمات کلیدی طولانی، به کلمات یا عبارات دارای بیش از 3 کلمه گفته میشه. با وجود اینکه کلمات کلیدی طولانی، دارای حجم جستجوی کمتری هستند، اما این نکته رو فراموش نکنید که این نوع عبارات، ترافیک مرتبط و هدفمند تری رو برای وب سایت شما ایجاد خواهند کرد. همچنین این نوع عبارات دارای رقابت کمتری هستند، در نتیجه رتبه بهتری در موتورهای جستجو پیدا خواهید کرد.

سعی کنید کلمات و عبارات کلیدی رو انتخاب کنید که به معرفی محصول یا خدمات شما کمک بیشتری می‌کنند.


4. از ابزار جستجوی کلید واژه مناسب استفاده کنید.

از ابزاری همچون Google Keyword Planner و Google Trends برای انتخاب کلمات کلیدی مناسب وب سایت استفاده کنید. با استفاده از این ابزار میتونید گزارشی از حجم جستجوی عبارات مورد نظر جمع آوری کنید و اطلاعاتی همچون سطح رقابت و عبارات کلیدی مشابه رو بدست بیارید.


5. نتایج را آنالیز کنید.

بعد از جمع آوری کلمات کلیدی مناسب، فراموش نکنید عبارات جمع آوری شده رو مورد بررسی قرار دهید. در بسیاری از مواقع، عبارات کلیدی بدست اومده دارای سطح رقابتی بالایی هستند و رقبای شما در حال کار بر روی این کلمات هستند. فراموش نکنید تا جای ممکن از کلمات و عباراتی مختص به سایت خود استفاده کنید.

کلمات کلیدی بدست اومده رو در پست های وبلاگ، پست های شبکه های اجتماعی و محتوای وب سایت خود قرار دهید. هرچه بیشتر از عبارات کلیدی در محتوای خود استفاده کنید، پیدا کردن مخاطب هدف برای شما آسانتر خواهد بود.


منبع آموزش:
https://www.commonplaces.com/blog/5-tips-on-choosing-the-right-keywords/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *