5 اشتباه که باعث کاهش فروش محصولات فروشگاه اینترنتی می شود

ما در این مقاله پنج اشتباه مهلک که باعث کاهش فروش محصولات فروشگاه اینترنتی می‌شود را به شما می‌می‌گوییم تا بتوانید آن‌ها را بهبود دهید و فروش محصولات خودتان را افزایش دهید.


451 بازدید | 0 دیدگاه

5 اشتباه که باعث کاهش فروش محصولات فروشگاه اینترنتی می شود

چرا محصول من را کسی نمی‌خرد؟ چگونه می‌توانم فروش محصولاتم را بیشتر کنم؟ به طور قطع شما نیز با این سوالات رو به رو شده‌اید. شما برای تولید یک محصول وقت زیادی می‌گذارید و دوست دارید که محصول خودتان را بیشتر بفروشید. اما واقعا برای فروش بیشتر باید چه کاری انجام داد؟ و فروش کم به چه علتی است؟

شما می‌توانید برای یادگیری پنج تکنیک مهم و کاربردی افزایش بازدید محصولات فروشگاه اینترنتی خودتان مقاله 5 تکنیک برای افزایش بازدید محصولات فروشگاه اینترنتی را مطالعه کنید.

 به طور کلی و بر طبق تحقیقات 80 درصد مشکلات فروش به دلیل انجام 5 اشتباه مهلک است، شما می‌توانید با درست کردن و بهبود آن‌ها فروش محصول خودتان را به طور چشمگیری افزایش دهید. پس در ادامه مقاله همراه ما باشید تا بتوانید این پنج اشتباه را بشناسید و دیگر آن‌ها را انجام ندهید.

 

1.اشتباه اول: تصویر کاور محصول شما نیاز به بهبود دارد

تصویر کاور یکی مهم‌ترین و اثرگذارترین موارد در جذب مشتری و فروش است. فرض کنید که مخاطب هستید و در میان محصولات مختلف در حال جستجو هستید، شما جذب محصولی می‌شوید که تصویر کاور بهتری داشته باشد. تصویر کاور محصول شما باید آن‌قدر قدرتمند و جذاب باشد که در نگاه اول مخاطب را جذب کند. این نکته را همواره به یاد داشته باشید که تصویر کاور محصول شما یک وظیفه دارد و آن این مورد است که مخاطب را ترغیب به کلیک بر روی محصول کند تا به صفحه آن وارد شود و شما بتوانید در آن‌جا جزئیات محصول فروشگاه اینترنتی یا سایت خودتان را به او نمایش دهید.


2. اشتباه دوم: قیمت محصول شما درست نیست

شما همواره در هنگام تولید محصول و فروش آن به قیمت‌گذاری درست فکر نمی‌کنید، یا به دیگر فروشگاه اینترنتی نگاه می‌کنید که چگونه بر روی یک محصول قیمت گذاشته‌اند و یا محصول خودتان را کم کیفیت‌تر از آن‌ها فرض می‌کنید و بر این دو اساس قیمت خودتان را تعیین می‌نمایید. اما باید بدانید هر دو روش اشتباه است. شما باید در هنگام قیمت‌گذاری تحقیق و بررسی زیادی انجام دهید که این بررسی می‌تواند تفاوت زیادی در قیمت محصول شما ایجاد کند.

2. اشتباه دوم: قیمت محصول شما درست نیست

در قسمت بعد چند مورد مهم را به شما می‌گوییم تا آن‌ها را در هنگام قیمت‌گذاری در نظر داشته باشید:

 • محصولات مشابه مورد شما به چه قیمتی فروخته شده‌اند؟
  نیازی نیست که محصول خودتان را به همین قیمت بفروشید، اما شما باید بدانید که گزینه‌های دیگر مشتریان چه مواردی هستند. این نکته را در نظر داشته باشید که مشتریان همواره ارزان‌ترین محصول را نمی‌خرند، بلکه محصولی را می‌خرند که بخواهند. به عادت‌های خرید خودتان فکر کنید، آیا حاضر نیستید، چیزی را بخرید که واقعا آن را می‌خواهید؟
 • آیا بر اساس ترس قیمت‌گذاری می‌کنید؟
  اگر بر اساس ترس از عدم خرید قیمت محصول خودتان را تعیین می‌کنید، ممکن است که آن را پایین‌تر از مقدار مناسب قرار دهید. قیمت پایین بسیار بد است، زیرا نه تنها سود شما را از بین می‌برد، بلکه به مردم اعلام می‌کند که محصول شما بی کیفیت می‌باشد، زیرا که مردم به طور طبیعی کیفیت را با قیمت هم رده می‌بینند.
 • آیا مشتریان می‌توانند محصول شما را در جایی دیگر پیدا کنند و بخرند؟
  در صورتی که محصول شما منحصر به فرد و تک باشد، مردم مجبور می‌شوند که آن را بخرند زیرا که مورد دیگری برای خرید وجود ندارد.

 

3. اشتباه سوم: شما اطلاعات کافی را به مشتری نمی‌دهید

مردم محصولاتی را که در مورد آن‌ها اطمینان ندارند را نمی‌خرند و تا از از کاربرد محصول برای خودشان مطمئن نشود، پولی به شما نمی‌پردازند. برای افزایش فروش خودتان باید به تمام سوالات و ابهامات احتمالی مشتریان پاسخ دهید تا خیال آن‌ها نسبت به محصول راحت شود و آن را بخرند.

 

4. اشتباه چهارم: تصویر پیش نمایش محصول باعث فروش نمی شود

اولین و شاید تنها چیزی که مشتریان در صفحه محصول شما مشاهده می‌کنند، تصاویر نمونه و پیش نمایش است. شما باید تصاویر پیش نمایشی آماده کنید که تمام اطلاعات لازم و مهم را به مشتری ارائه دهد. در قسمت بعد مواردی را به شما می‌گوییم که باید در تصاویر پیش نمایش خودتان در نظر بگیرید:

 • تصویر قبل و بعد از استفاده از محصول
 • محصول چگونه کار می‌کند؟
 • سه تا از مهم‌ترین ویژگی‌های محصول
 • امتیاز‌های محصول نسبت به دیگر محصولات
4. اشتباه چهارم: تصویر پیش نمایش محصول باعث فروش نمی شود 

5. اشتباه پنجم: ساختار معرفی و پیشنهاد محصول شما مشکل دارد

نحوه ساختار پیشنهادی محصول شما بسیار مهم است. اجازه دهید این مورد را با یک مثال به طور کامل توضیح دهیم. فرض کنید دو محصول داریم:

 • عنوان محصول اول: دانلود 10 قالب وردپرس
 • عنوان محصول دوم: دانلود 10 قالب وردپرس شخصی برای طراحان سایت (همراه با 2 قالب شرکتی رایگان)

این دو محصول کاملا یکسان هستند، اما به طور قطع محصول دوم بهتر از اولی عمل می‌کند، زیرا دارای ساختار پیشنهادی بسیار خوبی است و به طور مستقیم با مخاطبان محصول صحبت کرده و یکسری امتیازهای ویژه ارائه داده است. اگر یک محصول فروش خوبی ندارد، بر روی تغییر ساختار پیشنهادی آن حتما فکر کنید. قطعا شما می‌توانید بعد از تغییر ببینید که این کار کوچک چقدر اثر بر روی فروش محصول دارد.
 

شما می‌توانید با بهبود این اشتباهات، فروش خودتان را افزایش دهید و درآمد بیشتری کسب کنید. در قسمت دیدگاه‌ها به ما بگویید که به نظر شما چه اشتباهاتی می‌تواند باعث کاهش فروش محصولات شود؟


برچسب ها:
دیدگاه های کاربران
هیچ دیدگاهی ثبت نشده است! اولین دیدگاه را شما ثبت کنید.
دیدگاه خود را ارسال کنید

نظر خود را برای این مطلب ارسال کنید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.