۶ نکته مهم در طراحی صفحه فرود و بهبود تجربه کاربری

در این مقاله به شما نکاتی را آموزش می‌دهیم تا بتوانید طراحی صفحه فرود جذاب را انجام دهید و مخاطب بیشتری را در سایت خود نگه دارید.


969 بازدید | 0 دیدگاه

۶ نکته مهم در طراحی صفحه فرود و بهبود تجربه کاربری

برخی از طراحان و توسعه دهندگان وب با طراحی یک صفحه فرود و تبلیغات بسیار بر روی آن، تلاش بسیاری برای دریافت نتایج مورد نظر خود می‌کنند اما در اکثر مواقع نتایج بدست آمده مطابق میل آن ها نمی‌باشد!

طراحی یک صفحه فرود حرفه ای که بتواند نتایج دلخواه شما را برایتان به ثمر برساند کار بسیار سختی است. در ابتدا سخت‌ترین کار این است که کاربران را مجاب کنید تا به وب سایت شما مراجعه کنند و بعد از آن نوبت به ارائه محتوای مناسب و نگه داشتن کاربر در صفحه فرود می‌رسد که به مراتب سخت تر است.

در این مقاله به شما آموزش می‌دهیم که چگونه یک صفحه فرود حرفه ای و اصولی را طراحی کنید تا کاربران را جذب خود کرده و آن ها را برای رسیدن به اهدافتان به خوبی هدایت کنید.

انواع قالب صفحه فرود رایگان و حرفه‌ای را می‌توانید در وب روبیک مشاهده و دانلود کنید.


 

1. ساختار صفحه خود را مینیمال طراحی کنید

1. ساختار صفحه خود را مینیمال طراحی کنید

طراحی سایت مینیمال بدین معناست که با بکارگیری کمترین عناصر و محتوا در صفحه خود، از گیج کردن کاربران پرهیز کرده و به سادگی منظور خود را به مخاطبانتان برسانید. از به کارگیری متن‌های طولانی در صفحه فرود بپرهیزید و تلاش کنید با تصاویر و آیکون‌ها مخاطبان را به محتوا و قسمت‌های مد نظرتان جذب کنید. بنابراین لازم است هر محتوای اضافی را که وجود آن لزومی ندارد را از صفحه حذف کنید. این دقیقا دلیلی است که بسیاری از وب سایت ها و صفحات فرود، کاربران خود را از دست می‌دهند و با محتوای طولانی و بی‌ارزش، حوصله کاربران را سر می‌برند!


 

2. به مخاطبانتان توجه کنید

محتوایی که شما در صفحه فرود خود قرار می دهید می تواند باعث جذب یا دفع مخاطبانتان شود. با این وجود، اولین نگاه کاربر به صفحه شما بسیار مهم است. شما فقط چند ثانیه زمان دارید تا کاربران را متقاعد کنید که وارد صفحه درستی شده اند. برای جذب مخاطبانتان در اولین نگاه، سعی کنید از یک تصویر بزرگ، یک ویدئوی جذاب، عنوانی خیره کننده یا یک انیمیشن زیبا و مرتبط استفاده کنید.

در نظر داشته باشید که نمایش بخش‌های متحرک مانند انیمیشن و ویدئو در نمای اول وب سایت، باعث می‌شود کاربران به خوبی با آن ارتباط برقرار کرده و مشتاق شوند مطالب پایینی را نیز ببینند. فقط مطمئن شوید که محتوای نمایشی شما به کاربران، برای آن‌ها جذاب باشد و فکر خارج شدن از صفحه به ذهن آن ها خطور نکند.

فراموش نکنید که هدف شما از ایجاد یک صفحه فرود، هدایت آن‌ها به یک حرکت خاص می‌باشد. این حرکت می‌تواند عضویت در سایت، ورود ایمیل، تلفن همراه یا از این قبیل کارها باشد.

البته شما می توانید خواسته خود از کاربران را از طریق لینک‌های دیگر دریافت کنید. به عنوان مثال در بعضی از صفحات فرود در انتهای محتوا یک دکمه "بیشتر بدانید" قرار می‌دهند که این دکمه کاربران را به صفحه دریافت اطلاعات کاربر هدایت کرده و پس از دریافت اطلاعات، یک فایل برای کاربر ارسال می‌شود.


 

3. تنها به فکر فروش نباشید بلکه آموزش دهید

در یک صفحه فرود حرفه ای هرگز نباید اسمی از فروش محصول یا خدماتی ببرید زیرا این کار باعث می‌شود شما کاربران خود را به سادگی فراری دهید!

کاربرانی که به صفحه فرود شما مراجعه می‌کنند، می‌خواهند بدانند که خدمات و محصول شما چه مشکلی را از آن ها حل کرده و چه سودی به آن ها می‌رساند. بنابراین صفحه فرود شما باید برای مخاطبانتان یک راهنما باشد و سودی را به آن‌ها برساند. سعی کنید این سود را بدون هیچ پیچیدگی به آن ها برسانید و با آن ها به زبان ساده ارتباط برقرار کنید.

با در نظر گرفتن محتوای مناسب می‌توانید اعتماد کاربران را به خود جلب کرده تا آن ها نیز بدون هیچ دغدغه ای شما را به خواسته تان برسانند. مطمئن باشید زمانی که کاربران می‌بینند شما بدون هیچ چشم داشتی در حال سود رساندن به آن‌ها هستید، آن‌ها نیز در آینده‌ای نه چندان دور از شما خرید خواهند کرد.


 

4. میل به اشتراک گذاری را در صفحه فرود ایجاد کنید

4. میل به اشتراک گذاری را در صفحه فرود ایجاد کنید

یکی از موارد بسیار مهمی که در تبلیغات سایتتان باید نظر بگیرید، این مورد است که آیا مخاطبان شما حاضر به اشتراک گذاری وب سایت شما هستند ؟ بهترین راه برای اشتراک گذاری، تشویق کاربران به این کار است.

برای این کار اولین قدم لازم است که دکمه اشتراک گذاری در شبکه های مجازی را در صفحه تعبیه کنید. برای این کار تنها نیاز به به کارگیری یک افزونه دارید که با یک سرچ ساده می‌توانید به آن دست پیدا کنید.

اما این کار برای به اشتراک گذاری مطلب شما کافی نیست. در مرحله آخر شما باید از کاربران خود بخواهید مطلب شما را با دیگران به اشتراک بگذارند. بهترین راه این است که با ذکر یک دلیل، آن ها را متقاعد کنید که مطلب شما را منتشر کنند.


 

5. اجازه دهید اعداد به جای شما صحبت کنند

5. اجازه دهید اعداد به جای شما صحبت کنند

سعی کنید در محتوای خود به جای استفاده از متن های طولانی و خسته کننده، از آمار و ارقام و نمودارها استفاده کنید. نمودارها در اکثر مواقع موفقیت شما در کسب و کارتان را به دیگران اثبات می‌کنند. بهتر است در آمار و ارقام خود از اعداد درصدی استفاده کنید. همچنین به ظاهر و زیبایی نمودارهای نمایشی در صفحه فرود خود توجه داشته باشید.
همچنین سعی کنید در به کارگیری این آمار و ارقام از اطلاعات واقعی استفاده کنید. اگر وب سایت شما هنوز دارای آمار و ارقام دقیق و یا قابل قبولی نیست، از افزودن این بخش به صفحه خود بپرهیزید.


 

6. سادگی در ارائه خواسته خود را فراموش نکنید

صفحه فرودی می‌تواند موفق شود که کاربران به سادگی بتوانند به خواسته سایت پاسخ دهند. هیچ کس دوست ندارد برای دریافت یک فایل یا خدمات، یک صفحه طولانی را اسکرول کند و نهایتا با یک فرم پیچیده مواجه شود! بنابراین هرگز این کار را با مخاطبانتان نکنید.

بهترین حالت این است که بخش خواسته خود را به صورت چسبان یا Sticky ایجاد کنید. این کار باعث می‌شود کاربران در هر کجای صفحه، به فرم مورد نظر شما دسترسی داشته باشند و هر لحظه برای رساندن شما به خواسته تان اقدام کنند. در مقابل، شما نیز سعی کنید زمان زیادی را از کاربران نگیرید و تنها با دریافت یک یا دو فیلد ساده، آن‌ها را به خواسته شان برسانید. این کار باعث می‌‌شود کاربران شما از ورود به سایتتان خوشحال و تجربه خوبی را در صفحه فرود داشته باشند.

البته استفاده از بخش Sticky یک پیشنهاد است و شما می‌توانید خواسته خود را در بخش‌های مختلفی از صفحه فرود به کاربر نمایش دهید.

 

صفحات فرود جذاب تری داشته باشید

این روزها کاربران در مقابل بمباران انواع سایت‌ها و صفحات فرودی هستند که اکثرا قصد فروش کالا یا خدماتی به آن‌ها را دارند. این مسئله می‌تواند کار را برای شما کمی سخت کند اما با به کارگیری تمامی 6 مورد بالا در طراحی صفحه فرود خود، شما می‌توانید یک صفحه فرود حرفه ای و متمایز با دیگر سایت‌ها را داشته باشید و درصد موفقیت خود را افزایش دهید.

نظرات و پیشنهادات شما برای ما با ارزش است و می تواند نقش بسزایی در کیفیت ارائه مطالب داشته باشد. لطفا آن ها را با ما در میان بگذارید.


برچسب ها:
دیدگاه های کاربران
هیچ دیدگاهی ثبت نشده است! اولین دیدگاه را شما ثبت کنید.
دیدگاه خود را ارسال کنید

نظر خود را برای این مطلب ارسال کنید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.