۹ دلیل قانع کننده برای راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی

راه اندازی فروشگاه‌ اینترنتی یکی از اهداف مهم شرکت‌ها به شمار می‌رود. در حال حاضر داشتن یک وب سایت فروشگاهی در میان کسب‌و کارهای مختلف، یک موفقیت و مزیت رقابتی به‌حساب می‌آید.


697 بازدید | 0 دیدگاه

۹ دلیل قانع کننده برای راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی

در دنیای امروز که اکثر  فعالیت‌ها به صورت آنلاین انجام می‌گیرد، راه اندازی فروشگاه اینترنتی یکی از اهداف مهم اشخاص یا شرکت‌های ارائه دهنده محصولات یا خدمات به شمار می‌رود. در حال حاضر داشتن یک وب سایت فروشگاهی در میان کسب‌و کارهای مختلف، یک موفقیت و مزیت رقابتی به‌ حساب می‌آید.

ما در این بلاگ پست قصد داریم به این موضوع بپردازیم که راه انداری یک فروشگاه اینترنتی و فروش آنلاین چه مزایایی به همراه دارد و چرا داشتن یک فروشگاه اینترنتی برای کسب کارها به یکی از الزامات تبدیل شده است؟

اگر در حال حاضر تصمیم به راه اندازی فروشگاه اینترنتی خود را گرفته‌اید، ما به شما استفاده از قالب وردپرس فروشگاهی رایگان NewStore را پیشنهاد می‌دهیم.

 

1. فروش بیشتر به کمک موتورهای جستجو

قبل از هرچیز برای اینکه به‌راحتی بتوانید فروشگاه آنلاین خود را در معرض نمایش قرار دهید، لازم است فروشگاه اینترنتی شما از رتبه خوبی در موتورهای جستجو برخوردار باشد یا اصطلاحا برای موتور جستجو بهینه‌سازی شده باشد که به این کار سئو (SEO) می‌گویند.

به گفته Business Insider، اکثر خریداران محصول، هنگام تصمیم به خرید، از موتورهای جستجو استفاده می‌کنند و اگر فروشگاه اینترنتی شما در نتایج موتورهای جستجو باشد ترافیک بیشتری را به سمت خود جذب می‌کنید.

فروش بیشتر به کمک موتورهای جستجوگر2. درآمد آنلاین داشته باشید

هر تجارتی با کمک فروشگاه اینترنتی خود می‌تواند باعث توسعه و رشد کسب و کار خود شود، زیرا داشتن یک فروشگاه آنلاین نه تنها باعث فروش خدمات و محصولات به صورت آنلاین می‌شود، بلکه موجب آشنایی مشتریان در نقاط مختلف کشور و یا حتی فراتر از آن با این کسب و کار شده و سود بیشتری را تجربه خواهد کرد؛ در حالی‌که یک فروشگاه فیزیکی اگر در بهترین نقطه شهر نیز باشد، فقط می‌تواند به افرادی که آن شهر یا محله زندگی می کنند، محصولات خود را ارائه دهد و به فروش برساند.

ایجاد فروشگاه اینترنتی فرصت جدیدی را برای ایجاد و افزایش درآمد باز می‌کند. تحقیقات نشان داده که امروزه افراد 50% بیش از گذشته در دنیای آنلاین وقت می‌گذارنند و خرید می‌کنند. همچنین در بسیاری از کشورهای پیشرفته اکثر سالمندان ترجیح می‌دهند خرید خود را بصورت آنلاین و از فروشگاه های اینترنتی معتبر انجام دهند.

داشتن درآمد آنلاین3. سهولت در خرید توسط مشتریان

اگر محل کسب ‌و کار شما برای مشتریان دور باشد و یا افراد به هر دلیلی توانایی دسترسی به شما و امکان خرید حضوری از فروشگاه را نداشته باشند، فروشگاه اینترنتی این امکان را برای شما فراهم می‌کند که افراد بتوانند از هر مکانی با شما و محصولاتتان آشنا شده خرید خود را انجام دهند.

 

4. افزایش ساعت کاری

حتی اگر درب‌های فروشگاه شما بسته باشد، با داشتن یک فروشگاه اینترنتی می‌توانید فروشگاه خود را باز نگه دارید! سایت فروشگاهی شما به مشتریان امکان خرید در هر زمان را می‌دهد. همچنین مشتریان می‌توانند محصولات ارائه شده را بررسی کنند که آیا کالای موردنظرشان در انبار فروشگاه موجود هست یا خیر. این اتفاق برای صاحبان کسب و کار نیز بسیار ارزشمند است. چرا که می توانند به راحتی از تعطیلات خود استفاده کرده و اطمینان داشته باشند که فروشگاه باز است وبدون حضور ایشان نیز در حال فعالیت است.

افزایش ساعات کاری

"یک فروشگاه اینترنتی 7 روز هفته و 24 ساعت شبانه‌روز درحال ارائه خدمات به مشتریان بالقوه خود است."5. ایجاد بازاری جدید به‌وسیله فروشگاه اینترنتی

حتی اگر در موقعیت مکانی یا زمانی مناسبی نباشید، با راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی مشتریان راحت تر می‌توانند به فروشگاه شما دسترسی داشته باشند و محصولات شما توسط افراد بیشتری قابل مشاهده، انتخاب و خرید می‌شود.

یک فروشگاه اینترنتی فرصت‌های بی پایان و بازارهای جدیدی را برای صاحب کسب و کار ایجاد کرده و پرورش می دهد.

اگر فکر می کنید محصولات شما برای مشتریان زیادی اهمیت دارد و  مورد استقبال واقع شده است ، چرا این محصولات را برای افراد در جاهای دیگر به اشتراک نمی‌گذارید؟

 

6. فروش سریع‌تر با کمک فروشگاه اینترنتی

امروزه کسب و کاری موفق خواهد بود که بتواند مشتریان خود را هم به صورت حضوری و هم غیرحضوری مدیریت کند و به یک هماهنگی بین سفارشات آنها برسد. امروزه موفق ترین کسب و کارها تلاش می‌کنند با به کارگیری فروشگاه اینترنتی  خود به یک هماهنگی مناسب برای خرید مشتریان در دنیای فیزیکی و آنلاین برسند.

با داشتن یک فروشگاه اینترنتی مشتریان می‌توانند به آسانی مشخصات و قیمت کالا یا خدمت موردنظر را مشاهده کرده و سفارشات خود را بصورت آنلاین در فروشگاه اینترنتی شما ثبت کنند. در نهایت عملیات پرداخت را به‌راحتی انجام دهند و سفارش خود را درب منزل دریافت کنند. این امر باعث کاهش اتلاف زمان و افزایش رضایت‌مندی مشتری خواهد شد.

6. فروش سریع‌تر با کمک فروشگاه اینترنتی
7. کاهش حقوق و دستمزد با به کارگیری فروشگاه اینترنتی

وقتی بخشی از فروش را به فروشگاه اینترنتی خود منتقل می‌کنید، عملیات منظم‌تر شده و کارها سریع‌تر انجام خواهد شد، زیرا دیگر نیازی به هماهنگی‌های پشت سر هم نیست و بسیاری از کارهایی که در گذشته توسط کارمندان انجام می‌شده است، از بین خواهد رفت. این بدین معناست که هزینه‌های شما کمتر شده و اکثر درآمد خود را به سود تبدیل می‌کنید.
البته این نکته را در نظر داشته باشید که با رشد کسب و کار شما، صرف هزینه برای تبلیغات و نیروی پشتیبان سایت قابل انکار نیست.

 

8. جذب مشتری با پرداخت هزینه‌ای کمتر برای تبلیغات

یکی از ساده‌ترین راه‌های جذب مشتریان جدید رسانه‌های اجتماعی(Social media) است. زمانی که مشتریان شما کالا و یا خدماتی را از طریق فروشگاه اینترنتی شما دریافت کنند، به‌ راحتی می‌توانند با بیان نظرات مثبت خود علاوه بر معرفی شما به دوستان و آشنایان، در محیط‌های آنلاین نیز با اشتراک‌گذاری تجربیات خود تبلیغات موثری را برای شما به همراه داشته باشند که این موضوع باعث جذب افراد خواهد شد که به فروشگاه اینترنتی شما سر بزنند و این فرصت را داشته باشند که خریدهای خود را انجام دهند.

جذب مشتری با تبلیغات

"فروشگاه شما باید دیده شود و برای دیده شدن نیاز به استفاده از تبلیغات اینترنتی است."
9. اعتبار بیشتر با راه اندازی فروشگاه اینترنتی

هر کسب و کاری برای بدست آوردن مشتریان جدید، باید بتواند نام برند و تجربه خود را به آنان نشان دهد و این کار از طریق فروشگاه اینترنتی قابل انجام است.

یک فروشگاه اینترنتی با افزایش نظرات مشتریان و تبلیغات دهان به دهان در سطح جامعه، باعث افزایش اعتبار نام تجاری شما خواهد شد و همین موضوع باعث افزایش تمایل افراد به خرید از برند شما می‌شود و به مرور زمان درآمد و فروش قابل ملاحظه‌ای را تجربه خواهید کرد.

 

راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی

با توجه به دلایل گقته شده راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی یکی از لازمه‌های حال حاضر است چون که می‌تواند بازده فروش را بالاتر ببرد.

اگر تصمیم خود را برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی گرفته‌اید اما نمی‌دانید از کجا شروع کنید، پیشنهاد می‌دهیم آموزش "مراحل راه اندازی فروشگاه اینترنتی با وردپرس" را مطالعه کنید.

 

اگر قصد راه اندازی فروشگاه اینترنتی دارید، می‌توانید سوالات خود را در قسمت نظرات همین مطلب با ما در میان بگذارید.


برچسب ها:
دیدگاه های کاربران
هیچ دیدگاهی ثبت نشده است! اولین دیدگاه را شما ثبت کنید.
دیدگاه خود را ارسال کنید

نظر خود را برای این مطلب ارسال کنید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.