دیدگاه ها در وردپرس و نحوه مدیریت نظرات کاربران

در این آموزش به مدیریت نظرات کاربران یا دیدگاه ها در وردپرس می‌پردازیم و یاد می‌گیرید که چطور نظرات ارسال شده توسط کاربران رو نمایش دهید، حذف کنید یا پاسخی رو برای اون ها ارسال کنید.


دسته بندی: وردپرس | نویسنده: وب روبیک (مدیر سایت)
1156 بازدید | 0 دیدگاه

دیدگاه ها در وردپرس و نحوه مدیریت نظرات کاربران

این آموزش، آخرین آموزش طراحی و پیاده سازی سایت با وردپرس در سطح مبتدی است که در اختیار شما قرار می‌گیرد. در این آموزش به مدیریت نظرات کاربران یا دیدگاه ها در وردپرس می‌پردازیم و یاد می‌گیرید که چطور نظرات ارسال شده توسط کاربران را نمایش دهید، حذف کنید یا پاسخی را برای آ‌ن‌ها ارسال کنید.

شما می‌توانید جهت آموزش کامل و صفر تا صد وردپرس مقاله آموزش صفر تا صد طراحی سایت با وردپرس را مطالعه کنید. اگر برای شروع کار با دیدگاه ها در وردپرس آماده هستید، وب سایت وردپرسی خودتان را باز کنید و وارد پنل مدیریتی آن بشوید.

 

فعال سازی امکان ارسال دیدگاه برای مطالب در وردپرس

قبل از اینکه با نحوه مدیریت دیدگاه ها در وردپرس آشنا بشوید، باید یاد بگیرید که چطور امکان ارسال دیدگاه برای نوشته در وردپرس را فعال کنید. چون که اگر شما این شرایط را برای بازدیدکنندگان سایت فراهم نکنید، هرگز دیدگاهی را از سمت کاربران دریافت نخواهید کرد.
برای این کار وارد منوی "نوشته ها" در ناحیه مدیریتی وردپرس بشوید و به عنوان مثال یک نوشته را ویرایش کنید یا بر روی لینک افزودن نوشته کلیک کنید. در صورتی که از ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس استفاده می‌کنید، در ستون سمت چپ صفحه ارسال نوشته و تب "سند"، بخش "گفت‌و‌گو" را مشاهده می‌کنید. با کلیک روی این بخش تنظیمات دیدگاه برای آن مطلب را مشاهده خواهید کرد.

امکان ثبت دیدگاه در وردپرس

برای تعریف اینکه بازدیدکنندگان سایت امکان ارسال نظر یا دیدگاه برای این مطلب را داشته باشند، کافی است که گزینه "پذیرفتن دیدگاه" را فعال کنید.

 

مدیریت دیدگاه ها در وردپرس

از طریق منوی قرار گرفته در سمت راست پنل مدیریتی سایت وردپرسی خودتان روی منوی "دیدگاه ها" کلیک کنید. با کلیک روی این لینک با صفحه ای مواجه می‌شوید که لیست تمامی دیدگاه‌های ارسال شده برای مطالب به شما را نمایش می‌دهد.

مدیریت دیدگاه ها در وردپرس

با قرار دادن موس روی هر دیدگاه گزینه‌هایی به شما نمایش داده می‌شود که با کمک آن‌ها می‌توانید واکنش‌های متفاوتی نسبت به هر دیدگاه نشان بدهید.

مدیریت دیدگاه ها در وردپرس

عملکرد هر یک از این لینک ها به شرح زیر هست:

پذیرفتن/نپذیرفتن دیدگاه

با کلیک روی این لینک شما تعیین می‌کنید که این دیدگاه در سایت نمایش داده بشود یا خیر. با نپذیرفتن دیدگاه آن نظر به هیچ عنوان از لیست دیدگاه‌ها حذف نخواهد شد و هر زمان که لازم دیدید، می‌توانید آن دیدگاه را به نمایش بگذارید.

پاسخ به دیدگاه در وردپرس

با کلیک روی لینک "پاسخ" یک باکس در پایین دیدگاه مورد نظر برای شما باز می‌شود که شامل یک ادیتور متن و دکمه "پاسخ" و "لغو" هست. کافی است که در ادیتور، پاسخ خودتان به آن نظر را تایپ کنید و روی دکمه "پاسخ" کلیک کنید تا متن شما ذخیره و در سایت نمایش داده بشود.

ویرایش سریع دیدگاه وردپرس

با کلیک روی لینک "ویرایش سریع"، دیدگاه مورد نظر در یک ویرایشگر متن قرار می‌گیرد که به شما این اجازه را می‌دهد تا خیلی سریع و راحت متن دیدگاه را ویرایش و ذخیره کنید. در این قسمت امکان ویرایش نام فرستنده، ایمیل و آدرس وب سایت کاربر برای شما فراهم شده است.

ویرایش نظر کاربران وردپرس

این لینک دقیقا عملکردی شبیه به ویرایش سریع را دارد با این تفاوت که ویرایش دیدگاه در صفحه جدید برای شما فراهم می‌شود و تنظیمات بیشتری برای اعمال روی دیدگاه در دسترس شما خواهد بود.

دیدگاه های جفنگ در وردپرس

با کلیک روی لینک "جفنگ" شما به وردپرس می‌گویید که این دیدگاه spam هست و آن را به پوشه دیدگاه‌های اسپم انتقال می‌دهید. در آینده می‌توانید از طریق فیلترهای قرار گرفته در بالای این لیست، تنها دیدگاه‌های جفنگ را مشاهده و آن ها را حذف کرده یا برگردانید.

حذف دیدگاه در وردپرس

با کلیک روی لینک "زباله‌دان" شما دیدگاه ها را به طور موقت حذف خواهید کرد. برای حذف همیشگی دیدگاه ها در وردپرس کافی است که روی لینک "زباله‌دان" قرار گرفته در بالای لیست نظرات کاربران کلیک کنید و در آن قسمت روی لینک "پاک کردن برای همیشه" کلیک کنید.

 

 اعمال کارهای دسته جمعی روی دیدگاه در وردپرس

بعد از آشنایی با عملیات قابل اجرا روی هر دیدگاه بد نیست بدانید که شما قادر هستید هر از این عملیات را به صورت دسته جمعی روی چندین دیدگاه اعمال کنید. برای این کار کافی است که مربع قرار گرفته در کنار دیدگاه‌های مورد نظر را علامت دار کنید و سپس از طریق لیست قرار گرفته در بالای جدول، عملیات مورد نظر را انتخاب کرده و روی دکمه اجرا کلیک کنید.

انجام کارهای دسته جمعی بر روی دیدگاه ها

مدیریت نظر کاربران

شما با استفاده از ابزار‌های وردپرس دیدگاه‌های کاربران را کنترل و مدیریت کنید و نظرات اسپم را حذف کنید تا فقط دیدگاه‌های مفید و کاربردی زیر مقاله شما وجود داشته باشد.

لطفا سوالات، نظرات و پیشنهادات خودتون در رابطه با آموزش ها رو در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.


برچسب ها:
دیدگاه های کاربران
هیچ دیدگاهی ثبت نشده است! اولین دیدگاه را شما ثبت کنید.
دیدگاه خود را ارسال کنید

نظر خود را برای این مطلب ارسال کنید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.