بهترین درگاه پرداخت واسط اینترنتی برای استفاده کدام درگاه است؟

در این مقاله به معرفی برترین درگاه های پرداخت واسط اینترنتی می‌پردازیم و برخی از مزایا و معایب آن‌ها را بیان می‌کنیم تا فرآیند انتخاب شما را راحت‌تر کنیم.


دسته بندی: برنامه نویسی تحت وب | نویسنده: حامد درخشان
1556 بازدید | 0 دیدگاه

بهترین درگاه پرداخت واسط اینترنتی برای استفاده کدام درگاه است؟

در مقاله قبلی به معرفی مراحل دریافت درگاه پرداخت مستقیم پرداختیم و آن‌ها را به طور کامل برای شما توضیح دادیم اما در این مقاله می‌خواهیم به معرفی و مقایسه برترین درگاه‌های پرداخت‌ واسط اینترنتی بپردازیم. درگاه پرداخت واسط اینترنتی در واقع پلی بین بانک عامل و سایت فروشنده می‌باشد.

 

تفاوت های درگاه واسط اینترنتی با درگاه مستقیم اینترنتی

اما قبل از معرفی این دو درگاه باید به این سوال پاسخ داده شود که درگاه‌ واسط اینترنتی با درگاه‌ مستقیم اینترنتی چه تفاوت‌هایی دارد و نسبت به درگاه مستقیم چه مزیت‌هایی را دارا می‌باشد؟

 • عدم نیاز به دریافت نماد اعتماد الکترونیک
  شما برای دریافت درگاه مستقیم نیاز به دریافت اجباری نماد اعتماد الکترونیک دارید ولی برای دریافت درگاه واسط نیاز به دریافت اجباری این نماد نمی‌باشد (البته برای جلب اعتماد مشتری بهتر است که این نماد را دریافت کنید).
   
 • دریافت سریع و راحت‌تر درگاه پرداخت واسط اینترنتی
  دریافت درگاه پرداخت مستقیم نیازمند طی کردن فرآیند اداری پیچیده و زمان گیر است، در صورتی که فرآیند دریافت درگاه پرداخت واسط بسیار ساده و راحت می‌باشد.

  با توجه به این تفاوت‌ها این درگاه می‌تواند جایگزینی مناسبی (حتی موقت) برای درگاه پرداخت مستقیم باشد.
  در ادامه ما نحوه دریافت برخی از این درگاه‌ها و مزایا و معایب آن‌ها را برای شما بیان می‌کنیم تا بتوانید از آن‌ها برای مقایسه و انتخاب استفاده کنید.


   

1- درگاه پرداخت واسط اینترنتی زرین پال

این درگاه واسط اینترنتی اولین شرکتی است که در این حوزه حضور پیدا کرده است و یکی از پیشتازان فضای فینتک می‌باشد. 
با تکمیل فرم مربوط به درخواست این درگاه برای شما ایمیلی ارسال می‌شود که با کلیک کردن شما بر روی لینک موجود درآن، ایمیل شما تایید می‌شود. بعد ازآن وارد حساب کاربری خود می‌شوید و سپس مدارک شناسایی خود را پیوست می‌کنید. شما باید تا زمان تایید مدارک از سوی کارشناسان منتظر بمانید. تایید مدارک توسط کارشناسان این سایت انجام می‌گیرد و از طریق تیکت نتیجه به شما اعلام می‌شود. بعد از تایید کارشناسان، شما می‌توانید درگاه پرداخت واسط زرین پال را دریافت کنید.
در ادامه برای آگاهی بیشتر شما به معرفی برخی از مزایا و معایب این درگاه می‌پردازیم.

مزایا و معایب درگاه واسط اینترنتی زرین پال

درگاه پرداخت واسطه اینترنتی زرین پال
مزایاتوضیحات
دارا بودن اپلیکیشن موبایلدارا بودن اپلیکیشن موبایلی که دسترسی به گزارش های مالی و صورت حساب ها را راحت می‌کند.
عدم دریافت کارمزد تا مدت محدودعدم دریافت کارمزد برای استفاده از درگاه تا 30 روز، به شما اجازه می‌دهد تا قبل از پرداخت کارمزد این درگاه را ارزیابی کنید.
دریافت کارمزد مناسب و کم‌تردریافت کارمزد کم‌ترباعث شده است تا ازنظر مالی این درگاه به صرفه‌تر باشد.
دارای امکانات امنیتی قدرتمنددارابودن امکانات امنیتی قدرتمند که شما را از امنیت حساب های مالی خودتان مطمئن می‌کند.
معایبتوضیحات
نیاز به پرداخت هزینه اضافی بایت زرین کارت و زرین گیتنیاز به پرداخت هزینه اضافی بابت دریافت زرین کارت و زرین گیت که از نظر مالی به صرفه نیست.
طراحی مبهم و گیج کننده برخی از قسمت‌های اپلیکیشن موبایلطراحی مبهم و گیج کننده برخی از قسمت های اپلیکیشن موبایل که باعث کلافه شدن مشتری می‌شود.
صرف زمان زیاد برای ثبت نامصرف زمان زیاد برای ثبت نام که باعث اتلاف وقت شما می‌شود.
طولانی بودن مدت زمان تسویه حسابطولانی شدن مدت زمان تسویه حساب که باعث می‌شود تا فروشندگان نتوانند در همان روز از درآمدشان استفاده کنند.

شما می‌توانید از طریق این لینک به محیط دریافت درگاه واسط زرین پال وارد شوید. 

2. درگاه پرداخت واسط اینترنتی پی دات آی آر

پی دات آی آر یکی از معروف‌ترین درگاه‌های پرداخت واسط اینترنتی است. جهت دریافت این درگاه شما باید ابتدا وارد سایت آن‌ها شوید و بر روی قسمت ثبت نام در قسمت بالا گوشه سمت راست کلیک کنید. بعد از این کار باید شماره موبایلتان را وارد کنید و پروفایل شخصی خودتان را کامل کنید.
در آخرین مرحله از شما درخواست می‌شود تا عکس کارت ملی خودتان را آپلود کنید و بعد از این کار می‌توانید درگاه پرداخت واسط پی دات آی آر را دریافت کنید. در قسمت بعد به معرفی برخی از مزایا و معایب این درگاه می‌پردازیم.

مزایا و معایب درگاه پرداخت واسط پی دات آی آر

مزایا و معایب درگاه پرداخت واسط پی دات آی آر
مزایاتوضیحات
امکان ساخت کیف پولاین قابلیت به شما اجازه می‌دهد تا بتوانید درآمدهای خود را از همدیگر جدا کنید و برای هر کدام یک کیف پول جدا در نظر بگیرید.
پشتیبانی عالیپشتیبانی عالی و 24 ساعته باعث می‌شود تا شما بتوانید مشکلاتتان را به راحتی و با سرعت بالا حل کنید.
امکان استفاده از درگاه با نام کسب وکار خودتاناین قابلیت به شما امکان می‌دهد تا بتوانید درگاه پرداخت واسط را با توجه به سایتتان تغییر دهید و شخصی‌سازی کنید.
راحت و سریع‌بودن ثبت نام برای دریافت درگاهاین قابلیت باعث می‌شود تا شما بتوانید به آسانی و با کم‌ترین دردسراین درگاه را دریافت کنید.
معایبتوضیحات
شرایط خاص برای ارائه درگاه مستقیم به نام کسب وکار شمااین مورد باعث می‌شود تا هر سایتی نتواند از این درگاه پرداخت واسط استفاده کند.
ارایه ندادن لینک مستقیم برای استفاده فروشگاه‌ها در شبکه‌های اجتماعیعدم ارایه لینک مستقیم برای استفاده فروشگاه‌ها درشبکه‌های اجتماعی باعث می‌شود تا فرآیند خرید مشتری دومرحله ای شود و احتمال خرید آن‌ها کاهش پیدا کند.
نداشتن امکان استفاده رایگان برای مدتی مشخصشما را برای ارزیابی قبل از خرید درگاه پرداخت واسط محدود می‌کند.

شما می‌توانید برای ثبت نام و دریافت این درگاه بر روی این لینک کلیک کنید.


 

3. درگاه پرداخت واسط اینترنتی نکست پی

درگاه پرداخت واسط اینترنتی نکست پی یکی دیگر از درگاه‌های واسط اینترنتی می‌باشد.
برای دریافت این درگاه شما باید ابتدا وارد سایت درگاه شوید. بعد از ورود شما باید برروی قسمت ثبت نام کلیک کنید و اطلاعات خواسته شده سایت را وارد نمایید. در آخرین مرحله شما باید شماره موبایل و ایمیل‌تان را تایید نمایید و بعد از آن می‌توانید درگاه پرداخت واسط اینترنتی را دریافت کنید. در ادامه برخی از مزایا و معایب این درگاه پرداخت واسط اینترنتی را برای شما بیان می‌کنیم.

مزایا و معایب درگاه واسط اینترنتی نکست پی

3. درگاه پرداخت واسط اینترنتی نکست پی
مزایاتوضیحات
عدم صرف زمان زیاد برای ثبت نامبرای ثبت نام و درگاه پرداخت نیاز نیست زمان زیادی را صرف کنید.
ارايه لینک مستقیم برای استفاده در شبکه‌های اجتماعیارایه لینک درگاه پرداخت واسط برای استفاده فروشگاه‌ها در شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام که باعث راحتی کار شما می‌شود.
عدم دریافت کارمزد تا مدت محدوداستفاده رایگان و بدون کارمزد از این درگاه تا 45 روز به شما اجازه می‌دهد تا بتوانید ابتدا درگاه را به صورت رایگان ارزیابی کنید و سپس از آن استفاده نمایید.
ارایه دکمه و لینک پرداخت مستقیم برای استفاده در وبلاگارایه دکمه پرداخت برای استفاده در وبلاگ‌ها، به شما اجازه می‌دهد تا بتوانید از درگاه پرداخت در وبلاگ‌ نیز استفاده نمایید.
معایبتوضیحات
کسر کارمزد عملیات بانکیکسر کارمزد 500 تومانی علاوه بر کارمزد خود سایت هنگام کارت به کارت که باعث می‌شود تا مقداری از درآمد شما کسر و کم شود.
نداشتن اپلیکیشن موبایلدارا نبودن اپلیکیشن موبایلی، باعث می‌شود تا شما مجبور می‌شوید برای پیگیری حتما به سایت نکست پی مراجعه کنید.
عدم ارائه درگاه مستقیم به اسم فروشگاه شماعدم ارایه درگاه مستقیم به نام فروشگاه شماُ باعث می‌شود تا امکان سفارشی سازی از شما گرفته شود.
عدم پشتیبانی 24 ساعتهعدم پشتیبانی 24 ساعته که پاسخگویی به مشکلاتتان را با تاخیر ممکن می‌سازد.

شما می‌توانید برای دریافت این درگاه پرداخت از این لینک استفاده نمایید.
 

4. درگاه پرداخت واسط اینترنتی پی پینگ

شما برای دریافت این درگاه ابتدا باید نوع پنلی که می‌خواهید را انتخاب کنید. سپس باید فرم اطلاعات اولیه این درگاه را تکمیل کنید. در آخر در صورت داشتن کسب وکار باید مجوز آن را نیز آپلود نمایید تا کارشناسان این شرکت آن را تایید کنند و با شما برای عقد قرارداد و دریافت درگاه تماس بگیرند.
برای آگاهی بیشتر در مورد مزایای و معایب این درگاه قسمت بعد را مطالعه نمایید.

مزایا و معایب درگاه پرداخت واسط اینترنتی پی پینگ

مزایا و معایب درگاه پرداخت واسطه اینترنتی پی پینگ
مزایا  توضیحات
تسویه حساب سریع و روزانه  به صاحبان فروشگاه‌های آنلاین و سایت اجازه می‌دهد تا در همان روز از درآمدشان استفاده کنند
امکان سفارشی سازی درگاه  شما می‌توانید آیتم‌های درگاه را با توجه به استفاده خودتان تغییر دهید و سفارشی سازی کنید.
امکان ضمانت بازگشت وجه  این قابلیت به شما اجازه می‌دهد که درصورت عدم رضایت از طرح خرید تا یک ماه بتوانید پول خود را پس بگیرید.
معایبتوضیحات
بالا بودن کارمزداین مورد باعث می‌شود تا این درگاه برای استفاده از نظر اقتصادی مناسب نباشد.

شما می‌توانید برای دریافت این درگاه بر روی این لینک کلیک کنید. 

انتخاب درگاه پرداخت واسط اینترنتی

در این مقاله ما 4 درگاه مشهور پرداخت واسط اینترنتی را به معرفی کردیم و مزایا و معایب آن‌ها را نیز بیان نمودیم اما این نکته را باید بدانید که درگاه‌های واسط اینترنتی دیگری مانند آیدی پی، پردانو و.. نیز وجود دارند که شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن‌ها جستجو و تحقیق نمایید.


در قسمت نظرات به ما بگویید که شما به کارگیری کدام درگاه ( درگاه پرداخت مستقیم یا درگاه واسط ) را ترجیح می‌دهید؟


برچسب ها:
دیدگاه های کاربران
هیچ دیدگاهی ثبت نشده است! اولین دیدگاه را شما ثبت کنید.
دیدگاه خود را ارسال کنید

نظر خود را برای این مطلب ارسال کنید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.