معرفی بهترین افزونه های بهینه سازی تصاویر وردپرس

افزونه های بهینه سازی تصاویر وردپرس بسیار کاربردی و مهم می‌باشند، زیرا به طور مستقیم با تجربه کاربری و میزان دیده شدن فروشگاه اینترنتی یا سایت وردپرس شما ارتباط دارند.


دسته بندی: وردپرس | نویسنده: حامد درخشان
863 بازدید | 0 دیدگاه

معرفی بهترین افزونه های بهینه سازی تصاویر وردپرس

تصاویر مورد استفاده درسایت باید چگونه باشد؟ آیا هرعکسی می‌تواند باعث بهبود تجربه کاربری مخاطب شود؟ ویا اینکه برای بهبود تصاویر سایت وردپرسی باید چه کاری انجام داد؟
سوالاتی مانند موارد بالا میان صاحبان فروشگاه های اینترنتی و دیگر سایت های وردپرسی بسیار رایج است و باعث ایجاد ابهام فراوان برای آن‌ها شده است. اما جای هیچگونه نگرانی نیست، زیرا ما با معرفی بهترین افزونه های بهینه سازی تصاویر وردپرس به شما کمک می‌کنیم تا بتوانید بدون دغدغه از عکس ها در فروشگاه اینترنتی خود استفاده کنید و ابهامی در این زمینه نداشته باشید. شما می‌توانید با استفاده از این تصاویر تجربه کاربری مخاطب را بهبود دهید که به طور مستقیم بر روی میزان دیده شدن و سئو سایت شما تاثیرگذار است. البته این نکته قابل ذکر است که افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرسی دارای امکانات دیگری نیز می‌باشند که در بخش های بعد به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 

1. افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس Smush

این افزونه به شما کمک می‌کند تا بتوانید به راحتی عکس های خود را بهینه سازی کنید و نحوه بارگیری آن ها را به حالت خسته تغییر دهید، حالت بارگیری خسته به بازشدن مقطعی عکس‌های فروشگاه اینترنتی شما کمک می‌کند. این افزونه همچنین به شما در جهت فشرده کردن و تغییر سازی عکس ها کمک شایانی می‌نماید و باعث می‌شود تا سرعت سایت شما بهبود یابد.
این افزونه در سایت Wordpress.org بیش از یک میلیون بار دریافت شده است. این میزان دریافت بالا نشان می‌دهد که این افزونه از امکانات بسیار خوبی برخوردار است که بسیار قابل اهمیت می‌باشد. ما برای افزایش آگاهی شما نسبت به این امکانات در بخش بعد بخشی از آن‌ها را برای شما معرفی می‌کنیم.

افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس Smush

امکانات افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس Smush

 • قابلیت تشخیص تصاویر بهینه سازی نشده و پایین آورنده سرعت سایت
 • دارای امکان ادغام با ویرایشگر گوتنبرگ
 • فشرده سازی تصاویر بدون کاربرد در فروشگاه اینترنتی
 • دارای قابلیت بهینه سازی خودکار تصاویر سایت

شما می‌توانید افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس Smush را از اینجا دریافت کنید. 

2. افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس EWWW Image Optimizer

افزونه EWWW Image Optimizer به شما کمک می‌کند تا بتوانید با بهینه سازی تصاویر نرخ پرش و سئو فروشگاه اینترنتی خود را بهبود دهید و بیشتر در فضای جستجو های مخاطبان و کاربران دیده شوید. این افزونه در سایت Wordpress.org بیش از هشتصد هزار بار دریافت شده است. این استقبال زیاد باعث می‌شود تا خیال شما نسبت به این افزونه و امکاناتش راحت شود. با این وجود ما برای افزایش اطمینان خاطرشما در بخش بعد برخی از امکانات این افزونه را بیان می‌کنیم.

2. افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس EWWW Image Optimizer

امکانات افزونه EWWW Image Optimizer

 • دارای عدم محدودیت در سرعت سایت و سایز عکس
 • امکان فشرده سازی عکس ها با کیفیت بالا
 • ارائه ایمنی و امنیت بالا با استفاده از کدهای رمز گذاری شده SSL

شما می‌توانید افزونه EWWW Image Optimizer را از اینجا دریافت کنید.


 

3. افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس Imagify – Optimize your Images & Convert WebP

شما می‌توانید با دریافت و نصب این افزونه، بهینه سازی تصاویر سایت وردپرسی خود را به صورت خودکار انجام دهید. این افزونه به محض آپلود شدن یک عکس در وردپرس آن را بهینه سازی می‌کند که باعث می‌شود تا در مورد تصاویر فروشگاه اینترنتی یا سایت وردپرسی خود دغدغه‌ای نداشته باشید. افزونه Imagify در سایت wordpress.org عرضه شده است و در آن‌جا بیش از چهارصد هزار بار دریافت داشته است که آمار خوبی به شمار می‌آید. در قسمت بعد ما به معرفی برخی از امکانات این افزونه می‌پردازیم تا شناخت شما نسبت به آن را بالا ببریم.

3. افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس Imagify – Optimize your Images & Convert WebP

امکانات افزونه Imagify – Optimize your Images & Convert WebP

 • دارای سه حالت مختلف برای فشرده سازی مختلف تصاویر
 • قابلیت تبدیل تمام عکس های سایت به حالت WebP
 • دارای امکان پشتیبان گیری از تصاویر فروشگاه اینترنتی وردپرس

شما می‌توانید افزونه Imagify را از اینجا دریافت کنید. 

4. افزونه وردپرس Compress JPEG & PNG images

این افزونه با بهینه سازی تصاویر JPEG و PNG به شما کمک می‌کند تا فروشگاه اینترنتی وردپرسی با سرعت بالاتری را داشته باشید. افزونه Compress JPEG & PNG images علاوه بر تصاویر سایت بک گراند یا پیش زمینه را نیز بهینه سازی می‌کند که بسیار مهم و قابل اهمیت می‌باشد. 
این افزونه در سایت Wordpress.org بیش از صد هزار بار دریافت شده است که نشان دهنده استقبال بسیار خوب از این افزونه می‌باشد. در قسمت بعد برخی از ویژگی های این افزونه را بر ای شما بیان می‌کنیم تا در هنگام انتخاب راحت‌تر باشید.

امکانات افزونه Compress JPEG & PNG images

 • دارای امکان نمایش سریع‌تر تصاویر JPEG
 • قابلیت تغییر خودکار رنگ های تصاویر سایت به حالت استاندارد
 • سازگاری با فروشگاه ساز ووکامرس

شما می‌توانید افزونه Compress JPEG & PNG images را از اینجا دریافت کنید. 

جمع بندی

استفاده از تصاویر در سایت بسیار کاربردی و مفید است و می‌تواند تجربه کاربری مخاطب را بهبود دهد. اما هر عکسی دارای این قابلیت نمی‌باشد و عکس حتما باید به صورت بهینه سازی شده در سایت قرار بگیرد. به همین دلیل ما در این مقاله بهترین افزونه های بهینه سازی تصاویر وردپرس را به شما معرفی کردیم و امیدواریم که بتوانید با استفاده از آن‌ها سرعت سایت وردپرسی و تجربه کاربری مخاطب را بالا ببرید.

در قسمت نظرات به ما بگویید که تا به حال برای بهینه سازی تصاویر سایت از چه افزونه ای استفاده می‌کردید؟


برچسب ها:
دیدگاه های کاربران
هیچ دیدگاهی ثبت نشده است! اولین دیدگاه را شما ثبت کنید.
دیدگاه خود را ارسال کنید

نظر خود را برای این مطلب ارسال کنید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.