مدیریت و کار با رسانه ها در وردپرس

در این آموزش با منوی رسانه ها در ناحیه مدیریت وردپرس آشنا می‌شوید و یاد می‌گیرید که چطور رسانه‌های ارسال شده را مدیریت کنید و یا فایل جدیدی را به کتابخانه فایل‌های موجود اضافه کنید.


دسته بندی: وردپرس | نویسنده: وب روبیک (مدیر سایت)
1276 بازدید | 0 دیدگاه

مدیریت و کار با رسانه ها در وردپرس

در این آموزش با منوی رسانه ها در ناحیه مدیریت وردپرس آشنا می‌شوید و یاد می‌گیرید چطور رسانه‌های ارسال شده را مدیریت کنید و یا فایل جدیدی را به کتابخانه فایل‌های موجود اضافه کنید.

در صورتی که هیچ آشنایی با ناحیه مدیریت وردپرس ندارید، پیشنهاد می‌دهیم "آموزش پنل مدیریت وردپرس و آشنایی با بخش های مختلف پنل" را مطالعه کنید. همچنین شما می‌توانید جهت آموزش کامل و صفر تا صد وردپرس به مقاله آموزش صفر تا صد طراحی سایت با وردپرس مراجعه کنید.

 

کاربرد منوی رسانه ها در وردپرس

همانطور که در آموزش‌های قبلی یاد گرفتید، با استفاده از منوی نوشته‌ها، می‌توانید مطالب و محتوای متنی خودتان را ایجاد و بر روی سایت منتشر کنید. اما اگر شما برای ایجاد محتوا، تنها از متن استفاده کنید، زمانی که محتوای زیادی را تولید کنید کاربران شما از خواندن این متن‌ها کلافه می‌شوند و خیلی سریع سایت شما را ترک می‌کنند. بنابراین لزوم استفاده از رسانه ها اینجا مشخص می‌شود. منظور از به کارگیری رسانه‌ها، استفاده از تصاویر، ویدئو، صوت و هر نوع محتوایی غیر از متن است که می‌توانید در محتوای خودتان مورد استفاده قرار بدهید.

تمامی محتوای غیرمتنی که در مطالب سایتتان مورد استفاده قرار می‌دهید، در منوی رسانه‌ها و تحت عنوان کتابخانه، قابل مدیریت هستند. پس برای شروع آشنایی با این بخش و یادگیری نحوه مدیریت رسانه‌ها در وردپرس، وب سایت وردپرسی خودتان را باز کنید و وارد منوی رسانه‌ها در ناحیه مدیریتی بشوید.

 کاربرد منوی رسانه ها در وردپرس چیست؟

 

افزودن رسانه یا فایل جدید در کتابخانه وردپرس

در اولین مرحله، می‌توانید رسانه‌های مورد نظرتان را با کلیک بر روی دکمه "افزودن" موجود در بالای صفحه، به کتابخانه وردپرس اضافه کنید. با کلیک بر روی این دکمه، باکس آپلود فایل به شما نمایش داده می‌شود.

 افزودن رسانه یا فایل جدید در کتابخانه وردپرس

برای آپلود فایل‌های جدید می‌توانید برروی دکمه "گزینش پرونده ها " کلیک کنید و یا در محیط ویندوز، فایل‌های مورد نظر را به این بخش بکشید و در مستطیلی که مشاهده می‌کنید، رها کنید.

 

آشنایی با قابلیت های صفحه مدیریت رسانه ها در وردپرس

این بخش از ناحیه مدیریت وردپرس هم مثل بخش‌های دیگر، دارای گزینه‌ها و قابلیت‌های خاص خودش است که در ادامه به معرفی این قابلیت‌ها می‌پردازیم.

 

تغییر نحوه نمایش رسانه ها

اولین قابلیتی که می‌شود گفت کاربرد زیادی هم دارد، قابلیت تنظیم نحوه نمایش رسانه ها در وردپرس است. برای تغییر نحوه نمایش رسانه‌ها از آیکون‌های موجود در نوار بالایی این صفحه کمک بگیرید.

در وردپرس رسانه‌ها را در دو حالت نمایش به صورت لیستی و نمایش به صورت کاشی کاری می‌توانید مشاهده و مدیریت کنید.

 تغییر نحوه نمایش رسانه ها

 

ویرایش جزئیات رسانه در وردپرس

همانطور که می‌دانید هر رسانه دارای یک سری جزئیات و مشخصات است که برخی از آن‌ها نقش مهمی در بهینه‌سازی سایت برای موتوهای جستجو ایفا می‌کنند. برای مشاهده و ویرایش جزئیات رسانه‌ها کافی است که بر روی رسانه مورد نظر کلیک کنید تا تصویر زوم شده و همراه با مشخصات به شما نمایش داده بشود.

برای ویرایش مشخصات کافی است که فیلدهای مورد نظر را ویرایش کنید و ضربدر بالای باکس را کلیک کنید!

 ویرایش جزئیات رسانه در وردپرس

 

حذف رسانه ها در وردپرس

همانطور که در تصویر قبل مشاهده می‌کنید، در پایین مشخصات رسانه، لینک "پاک کردن برای همیشه" قرار داده شده است. با کلیک برروی این لینک می‌توانید رسانه را برای همیشه از کتابخانه وردپرس خودتان حذف کنید.

برای حذف گروهی رسانه ها در دو حالت می‌توانید اقدام کنید. در صورتی که از حالت نمایش کاشی کاری رسانه ها استفاده می‌کنید کافی است که برروی دکمه "انتخاب دسته جمعی" قرار گرفته در نوار بالایی کلیک کنید و بعد از انتخاب رسانه‌های مورد نظر، روی دکمه پاک کردن برای همیشه کلیک کنید.

 حذف رسانه ها در وردپرس

اما در صورتی که از حالت نمایش لیستی رسانه‌ها استفاده می‌کنید، کافی است که مربع کنار رسانه‌های مورد نظر را تیک بزنید و در نهایت از طریق لیست "کارهای دسته جمعی" قرار گفته در نوار بالایی گزینه "پاک کردن برای همیشه" را کلیک کنید و دکمه اجرا را بزنید.

 حذف رسانه ها در وردپرس


شروع کار با رسانه‌های وردپرسی

شما می‌توانید با استفاده از حالت نمایش لیستی یا کاشی کاری از رسانه‌های وردپرس برای بهبود تجربه کاربری متنتان استفاده کنید.

در قسمت نظرات به ما بگویید که از کدام حالت نمایش برای استفاده از رسانه‌های وردپرس استفاده می‌کنید؟


برچسب ها:
دیدگاه های کاربران
هیچ دیدگاهی ثبت نشده است! اولین دیدگاه را شما ثبت کنید.
دیدگاه خود را ارسال کنید

نظر خود را برای این مطلب ارسال کنید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.