مدیریت و کار با برگه ها و نوشته ها در وردپرس و تفاوت آن ها با هم

در این مقاله به شما نحوه مدیریت و ایجاد برگه ها را یاد می‌دهیم و همچنین تفاوت برگه با نوشته را نیز برای شما بیان می‌کنیم.


دسته بندی: وردپرس | نویسنده: وب روبیک (مدیر سایت)
861 بازدید | 0 دیدگاه

مدیریت و کار با برگه ها و نوشته ها در وردپرس و تفاوت آن ها با هم

همانطور که قبلا گفته شد، اکثر افراد برگه و نوشته ها را در وردپرس با یکدیگر اشتباه می‌گیرند و این عامل باعث گیجی و ابهام این افراد در کار با برگه و نوشته ها می‌شود. در این آموزش قصد داریم تفاوت برگه و نوشته را به وضوح برای شما شرح بدهیم تا شما جزو این دسته افراد نباشید و به راحتی و در زمان مناسب از هر یک آن‌ها استفاده کنید.

اگر هنوز با نحوه کار با پنل مدیریت وردپرس آشنا نیستید، پیشنهاد می‌کنیم که حتما «آشنایی با پنل مدیریت وردپرس و منوی های آن» را مطالعه کنید. همچنین شما می‌توانید جهت یادگیری کامل وردپرس مقاله آموزش صفر تا صد طراحی سایت با وردپرس را مطالعه کنید.

تفاوت برگه و نوشته در وردپرس و کاربردهای آنهانوشته در وردپرس چیست و چه کاربردی دارد؟

فرض کنید شما در حال راه اندازی یک سایت آموزشی هستید. در سایت‌های آموزشی، هر یک از مطالبی که به عنوان آموزش، در زمان خاصی منتشر می‌کنید، به عنوان یک نوشته به حساب می‌آیند. این مورد در سایت های خبری هم صدق می‌کند و هر یک از اخبار منتشر شده، یک نوشته به حساب می‌آیند.

برای درک بهتر نوشته ها و امکان مقایسه نوشته با برگه در وردپرس، به بررسی ویژگی‌های نوشته ها می‌پردازیم:

 • در نوشته ها امکان ایجاد برچسب یا کلمات کلیدی برای هر نوشته فراهم شده است.
 • امکان دسته بندی یا گروه بندی نوشته ها وجود دارد.
 • نوشته ها در دسته بندی‌های ماهانه، هفتگی و روزانه قرار داده می‌شوند و در صفحه بایگانی قرار می‌گیرند.
 • امکان پین کردن نوشته ها وجود دارد. با این ویژگی می‌توانید نوشته‌های خاصی را همیشه در بالاترین بخش صفحه به نمایش بگذارید.
 • ظاهر نمایشی نوشته ها را معمولا قالب سایت شما مشخص می‌کند.
 • امکان دسترسی به نوشته‌ها در خبرخوان یا RSS وجود دارد.

 

نوشته در وردپرس چیست و چه کاربردی دارد؟


برگه در وردپرس چیست و چه کاربردی دارد؟

برگه ‌ها برعکس نوشته‌ها در وردپرس مختص به زمان خاصی نیستند! به عنوان مثال ممکن است که شما هر روز نوشته یا مطلب آموزشی را برای منتشر‌کردن در سایت خودتان در نظر گرفته باشید، اما هرگز برای برگه ها چنین برنامه ای نخواهید داشت. برگه‌ها در وردپرس معمولا ثابت یا ایستا هستند و محتوای آن‌ها برای یک بار ایجاد شده و تا مدت خیلی طولاتی یا حتی برای همیشه، در همان حالت باقی می‌ماند.

برای درک بهتر برگه‌ها در وردپرس و امکان مقایسه برگه با نوشته در وردپرس، به بررسی ویژگی های برگه می پردازیم:

 • برگه ها در وردپرس دارای محتوای ثابتی هستند که به ندرت در آینده نیاز به به روزرسانی دارند.
 • برگه‌ها در بخش بایگانی قرار نمی‌گیرند.
 • امکان درج برچسب یا کلمات کلیدی برای برگه ها وجود ندارد.
 • امکان دسته بندی یا گروه بندی برگه‌ها وجود ندارد.
 • در برگه‌ها با کمک تعریف "برگه مادر" می‌توانیم آن‌ها را به هم نسبت بدهیم و منوهای آبشاری یا کشویی را ایجاد کنیم.
 • با کمک برگه‌ها می‌شود صفحات سفارشی با ساختار و قالب منحصر بفرد را ایجاد کرد.
 • نحوه نمایش و به کارگیری برگه‌ها کاملا در اختیار شماست.


برگه ها را در وردپرس مدیریت کنید

مدیریت برگه ها در وردپرس

برای شروع کار با برگه ها، در ابتدا وارد ناحیه مدیریت سایت وردپرسی خودتان بشوید و از ستون سمت راست، وارد منوی برگه ها > همه برگه ها بشوید. این بخش از پنل مدیریتی، کاملا شبیه به منوی "همه نوشته ها" است. در این صفحه تمام برگه‌های ایجاد شده به شما نمایش داده می‌شود و می‌توانید به راحتی نسبت به مدیریت، حذف و ویرایش آن‌ها اقدام کنید.

برگه جدید در وردپرس ایجاد کنید

برای ایجاد برگه جدید از ستون سمت راست پنل مدیریتی، وارد منوی برگه ها و سپس زیر منوی "افزودن جدید" بشوید. بعد از کلیک روی این زیر منو، دقیقا مثل ایجاد نوشته جدید، شما با ویرایشگر گوتنبرگ روبرو می‌شوید.

ایجاد برگه جدید در وردپرس

تمامی اجزای این ویرایشگر مانند صفحه ایجاد نوشته هستند و تنها تفاوتی که در این صفحه مشاهده می‌کنید، تنظیمات مربوط به سند در قسمت سمت چپ صفحه است. 
هنگام ایجاد نوشته جدید، شما قادر به ایجاد برچسب برای نوشته هستید در صورتی که برگه ها شامل برچسب نمی‌شوند! همچنین شما می‌توانید نوشته‌ها را در دسته بندی‌های مختلف قرار بدهید، در صورتی که امکان دسته بندی برگه‌ها وجود ندارد.

در نهایت بعد از تکمیل عنوان و محتوای برگه مورد نظر، از طریق نوار بالایی، روی دکمه "انتشار" کلیک کنید تا صفحه شما در سایت نمایش داده بشود.
 

برگه ها را به بهترین شکل ممکن به کار بگیرید

تا این مرحله با نحوه مدیریت برگه‌ها و تفاوتشان با نوشته آشنا شدید. امیدواریم که بتوانید از آن‌ها به بهترین نوع ممکن استفاده کنید تا بتوانید از مزیت‌ها آن‌ها بهره‌مند شوید.
اما اگر همچنان ابهامی در مورد این رابطه دارید لطفا سوالات خودتان را در قسمت نظرات همین صفحه برای ما ارسال کنید. و همچنین ما را در مقاله بعدی با موضوع آشنایی با ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس همراهی کنید.

 


برچسب ها:
دیدگاه های کاربران
هیچ دیدگاهی ثبت نشده است! اولین دیدگاه را شما ثبت کنید.
دیدگاه خود را ارسال کنید

نظر خود را برای این مطلب ارسال کنید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.