۵ راه ساده برای شناسایی سایت های وردپرسی

برای هر طراح سایتی ضروری است که راه‌های شناسایی سایت های وردپرسی را بداند، چرا که این امر می‌تواند تاثیر بسزایی در تصمیم گیری پیاده سازی انواع وب سایت داشته باشد.


دسته بندی: وردپرس | نویسنده: وب روبیک (مدیر سایت)
1964 بازدید | 1 دیدگاه

۵ راه ساده برای شناسایی سایت های وردپرسی

به عنوان یک طراح سایت، شاید بارها این سوال برای شما پیش آمده باشد که یک سایت خاص، با استفاده از چه تکنولوژی و زبان برنامه نویسی پیاده سازی شده است و یا آیا آن سایت با استفاده از وردپرس پیاده سازی شده یا با استفاده کدنویسی ساخته شده است؟

با توجه به اینکه در حال حاضر سایت های زیادی با استفاده از سیستم مدیریت محتوای وردپرس پیاده سازی می‌شوند، بد نیست با این 5 راه ساده و کاربردی برای شناسایی و تشخیص سایت های وردپرسی آشنا باشید. با به کارگیری روش‌های زیر شما می‌توانید در کمتر از چند ثانیه تشخیص بدهید که آیا وب سایت مورد نظر شما با استفاده از وردپرس پیاده سازی شده است یا خیر.

همچنین می‌توانید برای آشنایی بیشتر با سایت های وردپرسی، قالب های وردپرس قرار گرفته در وب روبیک را مشاهده و بررسی کنید.

 

1. شناسایی سایت های وردپرسی با بررسی سورس کد

یکی از در دسترس‌ترین روش‌ها برای تشخیص اینکه یک سایت وردپرسی هست یا خیر، مراجعه به سورس آن وب سایت است. برای این کار کافی است که سایت مورد نظر را باز کنید و در قسمتی از صفحه، کلیک راست موس را فشار بدهید. برای مشاهده سورس صفحه، گزینه “View page source” را کلیک کنید.

شناسایی سایت وردپرسی با بررسی سورس کد

در ادامه کافی است که در صفحه باز شده به دنبال مسیرهای شاخص وردپرس بگردید. به عنوان مثال در صورتی که فایلی از مسیر wp-content خوانده شده باشد، این بدین معنی هست که آن وب سایت با استفاده از وردپرس پیاده سازی شده است.

شناسایی سایت وردپرسی با بررسی سورس کد

همچنین می‌توانید در سورس سایت به دنبال عبارت Wordpress بگردید. زمانی که یک سایت وردپرسی از افزونه‌هایی مثل yoast استفاده کند، از نام وردپرس در کامنت‌های صفحه استفاده شده است.

شناسایی سایت وردپرسی با بررسی سورس کد

 

2 .بررسی فایل License.txt

در اکثر مواقع این فایل توسط طراحان سایت حذف می‌شود! اما با این حال کافی است که عبارت license.txt را به آخر آدرس سایت اضافه کنید و Enter را بزنید. در صورت وجود این فایل، با صفحه ای شبیه به صفحه زیر مواجه خواهید شد:

بررسی فایل License.txt در شناسایی سایت وردپرسی

 

3. بررسی لینک های شاخص وردپرس برای تشخیص سایت وردپرسی

یکی از بهترین راه ها برای تشخیص سایت وردپرسی فراخوانی لینک‌های شاخص و کلیدی وردپرس است. با اضافه‌کردن عبارات زیر به انتهای آدرس وب سایت مورد نظر متوجه خواهید شد که آیا آن سایت با استفاده از وردپرس پیاده سازی شده است یا نه!

  • wp-login.php
  • wp-trackback.php
  • feed

البته باید به این نکته توجه داشته باشید که گاهی اوقات طراحان سایت اقدام به تغییر این مسیرها در وردپرس می‌کنند!

 

4. استفاده از سایت های  تشخیص سیستم های مدیریت محتوا

استفاده از سایت های  تشخیص سیستم های مدیریت محتوا

سایت هایی وجود دارند که با استفاده از آن‌ها به سادگی می‌توانید تشخیص بدهید که یک سایت وردپرسی است یا خیر؟ برای این کار کافی است که آدرس سایت مورد نظر را در سایت Builtwith.com وارد کنید. البته این سایت تنها یکی از سایت‌های موجود برای تشخیص نوع سیستم مدیریت محتوای وب سایت است و با یک سرچ ساده می‌توانید سایت‌های ارائه دهنده این خدمات را شناسایی کنید.

 

5. استفاده از افزونه های مرورگر ها برای تشخیص نوع وب سایت

یکی از ساده ترین و کاربردی ترین راه های تشخیص نوع تکنولوژی وب سایت، استفاده از افزونه‌های مرورگرهای مختلف است. افزونه‌های متعددی برای این کار موجود هستند اما از محبوب‌ترین افزونه‌هایی که توسط طراحان سایت مورد استفاده قرار می‌گیرند می‌شود به افزونه Chrome Sniffer و افزونه Wappalyzer اشاره کرد. با نصب این افزونه‌ها آیکونی مطابق با تصویر زیر در بالای مروگر شما ایجاد می‌شود که با کلیک برروی آن، نوع وب سایت و تکنولوژی‌های مورد استفاده در آن سایت به شما نمایش داده می‌شود:

استفاده از افزونه های مروگر ها برای تشخیص نوع وب سایت

 

با مطالعه این مقاله آموزشی، شما یاد گرفته‌اید که چطور سایت های پیاده سازی شده با وردپرس را شناسایی کنید. در ادامه بهتر بدانید که چه نوع سایت هایی را می‌توان با وردپرس پیاده سازی کرد؟
 

امیدواریم این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد و از این به بعد با تشخیص نوع وب سایت های مورد نظر با استفاده از این روش ها، بتوانید تصمیم‌های بهتری برای پیاده‌سازی سایت‌های خودتان بگیرید.

 

لطفا نظرات و پیشنهادات سازنده خود را با ما در میان بگذارید.

لینک منبع آموزش:

https://www.ostraining.com/blog/wordpress/site-built-in-wordpress/


برچسب ها:
دیدگاه های کاربران
معقول
معقول
21 شهریور 1401 10:03

مطلب جالب ومفید بود ممنون از شما

ارسال پاسخ
دیدگاه خود را ارسال کنید

نظر خود را برای این مطلب ارسال کنید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.