۵ نکته در انتخاب کلمات کلیدی در سئو

انتخاب کلمات کلیدی و بهینه سازی شده برای موتورهای جستجو در نمایش وب سایت شما به کاربران هدف نقش بسزایی دارد و می‌تواند با نمایش بیشتر شما، کاربران هدفمند بیشتری را به سایتتان منتقل کند.

ارسال شده در 14 آبان 1398

1057 بازدید | 0 دیدگاه

۵ نکته در انتخاب کلمات کلیدی در سئو

همانطور که می‌دانید انتخاب عبارات و کلمات کلیدی مناسب از مهم‌ترین مراحل بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو به حساب می‌آید. افزایش ترافیک برای هر سایتی دارای اولویت بالایی است، اما جذب مخاطبان مناسب برای وب سایت نیز یک ضرورت می‌باشد. انتخاب مؤثرترین کلمات کلیدی برای ارتباط با بازار هدف، به زمان و تحقیقات نیاز دارد که اگر این مراحل را به درستی و با کیفیت بالا پشت سر بگذارید، شاهد نتایج خوبی برای وب سایتتان خواهید بود.

در ادامه به معرفی 5 نکته مهم در انتخاب عبارات کلیدی مناسب برای وب سایت ها می‌پردازیم.

اگر با مفهوم سئو و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو آشنایی ندارید، پیشنهاد می‌دهیم مقالب "سئو چیست و چرا باید سایت خود را بهینه سازی کنیم؟" را مطالعه کنید.

 

1. مشتریان شما چه کلمات کلیدی را جستجو می کنند

هنگام پیاده سازی هر نوع سایتی، در اولین مرحله باید شناخت درستی از مخاطبان و مشتریان سایت داشته باشید. زمانی که شروع به جمع آوری کلمات کلیدی مناسب برای وب سایت کردید، خودتان را در موقعیت مشتری قرار بدهید و از دید مشتری به خدمات و محصولات سایت نگاه کنید. از خودتان بپرسید: «اگر من جای مشتری بودم و قصد یافتن این خدمات یا محصولات را داشتم، از چه عباراتی برای جستجو در گوگل استفاده می‌کردم؟»

همچنین می‌توانید این سوال را از دوستان و نزدیکان خودتان بپرسید و یا حتی پاسخ این سوال را از مشتریان خودتان بخواهید.

 

2. رقبای شما از چه کلمات کلیدی برای ارایه مطلب خود استفاده کرده اند؟

لیستی از 3 یا چند تا از رقبای اصلی خود را تهیه کنید و به وب سایت‌های آنها مراجعه کنید تا از کلمات کلیدی مورد استفاده آن‌ها مطلع بشوید. برای شناسایی کلمات کلیدی این سایت‌ها، محتوای آن‌ها را مطالعه کنید و برچسب‌های موجود را بررسی کنید. بررسی عملکرد رقبای یک کسب و کار نه تنها به شما کمک می‌کند تا عبارات کلیدی فراموش شده را شناسایی کنید، بلکه باعث گسترش لیست عبارات کلیدی مورد نظر شما خواهد شد.

 

3. کلمات کلیدی طولانی را پیدا کنید

کلمات کلیدی طولانی، به کلمات یا عبارات دارای بیش از 3 کلمه گفته می‌شود. با وجود اینکه کلمات کلیدی طولانی، دارای حجم جستجوی کمتری هستند، اما این نکته را فراموش نکنید که این نوع عبارات، ترافیک مرتبط و هدفمند‌تری را برای وب سایت شما ایجاد خواهند کرد. همچنین این نوع عبارات دارای رقابت کمتری هستند، در نتیجه رتبه بهتری در موتورهای جستجو پیدا خواهید کرد.

سعی کنید کلمات و عبارات کلیدی را انتخاب کنید که به معرفی محصول یا خدمات شما کمک بیشتری می‌کنند.

 

4. از ابزار های جستجوی کلمات کلیدی استفاده کنید

از ابزاری همچون Google Keyword Planner و Google Trends برای انتخاب کلمات کلیدی مناسب وب سایت استفاده کنید. با استفاده از این ابزار می‌توانید گزارشی از حجم جستجوی عبارات مورد نظر جمع آوری کنید و اطلاعاتی همچون سطح رقابت و عبارات کلیدی مشابه را بدست بیارید.

 

5. از کلمات کلیدی استفاده کنید که در عین جستجو شدن، رقابت کمی دارند

بعد از جمع آوری کلمات کلیدی مناسب، فراموش نکنید عبارات جمع آوری شده را مورد بررسی قرار دهید. در بسیاری از مواقع، عبارات کلیدی بدست آمده دارای سطح رقابتی بالایی هستند و رقبای شما در حال کار بر روی این کلمات هستند. فراموش نکنید تا جای ممکن از کلمات و عباراتی مختص به سایت خود استفاده کنید.

کلمات کلیدی بدست آمده را در پست‌های وبلاگ، پست‌های شبکه های اجتماعی و محتوای وب سایت خود قرار دهید. هرچه بیشتر ازعبارات کلیدی در محتوای خود استفاده کنید، پیدا کردن مخاطب هدف برای شما آسانتر خواهد بود.


منبع آموزش:
https://www.commonplaces.com/blog/5-tips-on-choosing-the-right-keywords/

 


برچسب ها:
دیدگاه های کاربران
هیچ دیدگاهی ثبت نشده است! اولین دیدگاه را شما ثبت کنید.
دیدگاه خود را ارسال کنید

نظر خود را برای این مطلب ارسال کنید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.