فهرست در وردپرس چیست و چگونه می‌توان منو در وردپرس را مدیریت کرد

در این آموزش با فهرست ها در وردپرس آشنا می‌شوید و یاد می‌گیرید که چطور فهرست ها را در وردپرس مدیریت کنید.


دسته بندی: وردپرس | نویسنده: وب روبیک (مدیر سایت)
1276 بازدید | 0 دیدگاه

فهرست در وردپرس چیست و چگونه می‌توان منو در وردپرس را مدیریت کرد

در مقاله قبلی در مورد مدیریت و نصب افزونه‌ها در وردپرس با شما صحبت کردیم و در این آموزش با فهرست در وردپرس آشنا خواهید شد و یاد می‌گیرید که چطور فهرست ها را در وردپرس مدیریت کنید. شما می‌توانید جهت آموزش صفر تا صد وردپرس به مقاله آموزش صفر تا صد طراحی سایت با وردپرس مراجعه کنید.

فهرست ها در وردپرس همان منو‌ها هستند که در تمامی سایت‌ها مشاهده می‌کنید. هر وب سایت استاندارد، حداقل به یک فهرست یا منو احتیاج دارد که همان منوی اصلی یا بالایی وب سایت است. کاربران و بازدیدکنندگان سایت شما با استفاده از فهرست ایجاد شده می‌توانند به سایر صفحات سایت دسترسی داشته باشند بنابراین پیشنهاد می‌دهیم هنگام پیاده سازی سایت‌های وردپرسی، به ایجاد منوهای استاندارد توجه کافی داشته باشید و سعی کنید تجربه کاربری خوبی را برای بازدیدکنندگان سایت ایجاد کنید.

 

مدیریت فهرست در وردپرس

برای شروع کار با فهرست ها در وردپرس، وب سایت وردپرسی که قبلا ایجاد کردید را باز کنید و وارد پنل مدیریتی سایت بشوید و در ادامه از طریق منوی سمت راست ناحیه مدیریت وردپرس، وارد منوی "نمایش > فهرست ها" بشوید.

مدیریت فهرست در وردپرس

اگر شما برای نصب وردپرس از پکیج پیش فرض و خام وردپرس استفاده کردید، با ورود به این صفحه متوجه می‌شوید که به صورت پیش فرض وب سایت شما دارای هیچ فهرستی نیست! بنابراین شما باید اولین فهرست سایت خودتان را ایجاد کنید.

 

نحوه ایجاد فهرست در وردپرس

برای ایجاد اولین فهرست در وردپرس کافی است که یک عنوان برای فهرست مورد نظر انتخاب کنید و آن را در باکس "نام فهرست" قرار گرفته در وسط صفحه وارد کنید و دکمه ایجاد فهرست را کلیک کنید.

 • نکته
  در صورتی که در حال حاضر یک فهرست در سایت خودتان دارید، در بالای صفحه لینک «فهرست تازه‌ای بسازید» را مشاهده می‌کنید که برای ایجاد فهرست جدید باید روی این لینک کلیک کنید. بعد از کلیک روی این دکمه، با صفحه ای مواجه می‌شوید که می‌توانید گزینه‌های فهرست مورد نظر را مدیریت کنید. در سمت راست این صفحه ستونی را مشاهده می‌کنید که با استفاده از آن می‌توانید منوهای جدیدی را به فهرست اضافه کنید.
ایجاد فهرست در وردپرس

همانطور که مشاهده می‌کنید برای افزودن گزینه‌های جدید به فهرست، می‌توانید از موارد زیر استفاده کنید:

 • افزودن برگه ها به فهرست وردپرس
  شما می‌توانید برگه‌هایی که در سایت وردپرسی خودتان قبلا ساختید را به فهرست اضافه کنید. با اضافه کردن برگه به فهرست وردپرس، زمانی که کاربر روی آن لینک در سایت وردپرسی شما کلیک می‌کند، به برگه مورد نظر انتقال داده خواهد شد.
 • افزودن نوشته ها به فهرست
  افزودن نوشته‌ها به فهرست وردپرس دقیقا مثل افزودن برگه‌ها عمل می‌کند با این تفاوت که هنگام کلیک کاربر روی لینک، به صفحه نوشته انتقال داده می‌شود.
 • افزودن پیوند دلخواه به فهرست
  در صورتی که قصد دارید منویی را به فهرست سایت وردپرسی خودتان اضافه کنید که هنگام کلیک کاربر روی آن به صفحه ای خارج از سایت شما و یا لینک دلخواه شما منتقل بشود، از این گزینه استفاده کنید.
 • افزودن دسته ها به فهرست
  در این قسمت لیستی از دسته بندی مطالب قبلی را به شما نمایش داده می‌دهد. با افزودن دسته ها به فهرست وردپرس، هنگامی که کاربر روی لینک مورد نظر در فهرست کلیک می‌کند، به صفحه مربوط به آن دسته بندی منتقل می‌شود.
  برای افزودن منوی جدید به فهرست وردپرس، کافی است که گزینه مورد نظر را از قسمت‌های گفته شده انتخاب کنید و روی دکمه "افزودن به فهرست" کلیک کنید. با این کار منوی جدید در قسمت سمت چپ صفحه اضافه می‌شود. همچنین برای ویرایش یا حذف منوهای اضافه شده به فهرست، روی فلش کناری منو کلیک کنید تا مانند تصویر زیر تنظیمات مربوطه را مشاهده کنید.
ایجاد فهرست در وردپرس مرحله 2

در نهایت بعد از اینکه تمامی منوهای مورد نظرتون را به فهرست اضافه کردید، باید موقعیت قرارگیری فهرست را تعیین کنید. در قسمت پایینی فهرست، تنظیمات مربوط به نمایش فهرست را مشاهده می‌کنید.

ایجاد فهرست در وردپرس مرحله سوم

همچنین برای پاک کردن فهرست وردپرس، باید روی لینک قرار گرفته در پایین صفحه کلیک کنید.

بعد از اتمام تمامی تنظیمات و اضافه کردن منوهای مورد نیاز به فهرست، روی دکمه "ذخیره فهرست" کلیک کنید تا فهرست شما در سایت نمایش داده بشود.

برای نمایش بهتراین مطلب ما فهرست جدیدی در سایت وردپرسی خودمان ایجاد کردیم که تصویر نهایی آن به شکل زیر است:

ایجاد فهرست در وردپرس مرحله چهارم

همچنین خروجی که در سایت به نمایش گذاشته می‌شود را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید:

فهرست آماده


امیدوارم این آموزش برای شما مفید واقع شده باشد. سوالات و پیشنهادات خودتان را در رابطه با این آموزش با ما در میان بگذارید و با ما در مقاله‌ بعدی با موضوع «ابزارک‌ها و نحوه کار با آن‌ها» همراه باشید.


برچسب ها:
دیدگاه های کاربران
هیچ دیدگاهی ثبت نشده است! اولین دیدگاه را شما ثبت کنید.
دیدگاه خود را ارسال کنید

نظر خود را برای این مطلب ارسال کنید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.