8 نکته برای انتخاب یک قالب وردپرس فروشگاهی مناسب

8 نکته برای انتخاب یک قالب وردپرس فروشگاهی مناسب

همانطور که می‌دانید قالب ها و پوسته های فروشگاهی وردپرس بسیاری بصورت رایگان و غیر رایگان در دسترس شما قرار دارند. اما آیا تمامی این قالب‌ها برای راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی موفق مناسب هستند؟ اگر تصمیم به راه اندازی فروشگاه آنلاین با استفاده از وردپرس گرفته‌اید، بد نیست بدانید یکی از مهم‌ترین مراحل برای پیاده سازی سایت فروشگاهی، انتخاب و بکارگیری یک قالب وردپرسی مناسب است.

در این مقاله به هشت نکته مهم و قابل توجه برای انتخاب و خرید یک قالب فروشگاهی مناسب می‌پردازیم که با در نظر گرفتن این نکات، می‌توانید یک قالب مناسب و حرفه‌ای متناسب با کسب و کار مورد نظر را انتخاب و تهیه کنید.


1. ظاهری ساده و در عین حال کاربرپسند

یکی از مهم‌ترین نکات قابل توجه هنگام انتخاب و بکارگیری قالب وردپرس، ظاهر و زیبایی قالب است. در این میان، بسیاری از افراد تنها با در نظر گرفتن سلیقه شخصی خود، نسبت به خرید قالب اقدام می‌کنند! شما این اشتباه را مرتکب نشوید.

در نظر گرفتن تجربه کاربری در کنار زیبایی وب‌سایت، یکی از الزامات انتخاب قالب وردپرس می‌باشد. بسیاری از افراد قالب های شلوغ و پرمحتوا را می‌پسندند. اما تجربه کاربران در کار با این نوع وب‌سایت ها نشان می‌دهد بازدید کنندگان وب سایت هنگام مراجعه به سایت های شلوغ با محتوای نزدیک به هم، خیلی سریع دچار سردرگمی شده و سایت را ترک می‌کنند.

از انتخاب قالب هایی که عناصر و محتوای آن ها بسیار نزدیک به هم قرار گرفته‌اند و حس شلوغی را به کاربر منتقل می‌کنند جدا خودداری کنید.


2. سهولت در راه اندازی و دارای تنظیمات کاربردی

ارائه فایل بسته نصب آسان در قالب های وردپرسی، یکی از مهم‌ترین نکاتی است که باید هنگام خرید قالب وردپرس به آن توجه داشته باشید. با بکارگیری فایل بسته نصب آسان قالب، شما به سادگی و تنها با چند کلیک می‌توانید وب سایت خود را همراه با محتوای پیش‌نمایش قالب نصب و راه اندازی کرده و نسبت به بروزرسانی محتوا مطابق با کسب و کار خود اقدام کنید.

همچنین از بررسی تنظیمات و قابلیت های ارائه شده در قالب های وردپرس غافل نشوید! یک قالب فروشگاهی مناسب، قالبی است که بدون دردسر توسط شما نصب و راه اندازی شود. داشتن فایل راهنمای نصب و استفاده، از جمله مزایایی است که باید هنگام خرید قالب وردپرس به آن توجه داشته باشید.


3. ریسپانسیو و نمایش مناسب در دستگاه های مختلف

می‌توان گفت در حال حاضر تمامی قالب های فروشگاهی وردپرس ارائه شده توسط سایت های معتبر، بصورت ریسپانسیو یا واکنش گرا هستند. اما این بدین معنا نیست که شما وضعیت نمایش قالب را در دستگاه های مختلف بررسی نکنید! چراکه بسیاری از قالب های حرفه‌ای ارائه شده توسط سایت های معتبر نیز ممکن است دارای ایرادات و مشکلات ریسپانسیو باشند. بنابراین بهتر است قبل از تهیه قالب مورد نظر، پیش نمایش آن را در دستگاه های مختلف بررسی کنید.


4. سرعت بارگزاری مناسب صفحات

یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین موارد قابل توجه توسط موتورهای جستجو، سرعت بارگذاری وب سایت می‌باشد. در میان انبوه سایت هایی که سرعت بارگذاری آن‌ها طولانی است، داشتن یک سایت سریع و سبک، یک مزیت مهم به حساب می‌آید.

برای بررسی سرعت بارگزاری و وضعیت قالب به صورت کلی، می‌توانید از سایت gtmetrix.com کمک بگیرید.


5. بروزرسانی منظم و مستمر قالب

هیچکس دوست ندارد مرتبا قالب و نمایش ظاهری وب سایت خود را تغییر دهد، چراکه تغییر قالب یک وب سایت بصورت کلی، باعث نارضایتی بسیاری از مخاطبان شده و ممکن است مشتریان در تشخیص وب سایت شما با مشکل مواجه شوند.

با توجه به پیشرفت و بروزرسانی مستمر زبان های برنامه نویسی و استاندارد های وب، بروزرسانی ساختار کدنویسی قالب های وردپرس یکی از الزامات هر قالب به حساب می‌آید. لذا در صورتی که قالب مورد استفاده شما بصورت منظم بروزرسانی نشود، در طولانی مدت با مشکلاتی مواجه می‌شوید که شاید مجبور به تغییر قالب بصورت کلی شوید.


6. پشتیبانی سریع و حرفه‌ای

یکی از مزیت‌های مهم و قابل توجه قالب های پرفروش، پشتیبانی سریع و حرفه‌ای توسط تیم متخصصین ارائه دهنده آن محصول است. هنگامی که شما یک قالب فروشگاهی وردپرس را خریداری می‌کنید، ممکن است از زمان نصب تا راه اندازی فروشگاه اینترنتی و یا حتی مدیریت آن با ابهاماتی مواجه شوید. یک تیم پشتیبانی خوب می‌تواند شما را تا راه اندازی وب سایت و پس از آن رفع خطاهای احتمالی حمایت کند.


7. رعایت نکات و استانداردهای سئو

سئو یا بهینه سازی قالب وردپرس برای موتورهای جستجو یکی از واجب‌ترین نکات قابل توجه برای خرید یک قالب وردپرس فروشگاهی مناسب است. در بازار رقابتی که میان فروشگاه های آنلاین وجود دارد، در صورتی که وب سایت شما نتواند خود را به خوبی با الگورتیم موتورهای جستجو وفق دهد، نمی‌توانید محصولات و خدمات خود را به خوبی به مخاطبان خود نمایش داده و در نهایت محصولات خود را به فروش برسانید.


8. رعایت اصول تجربه کاربری

همانطور که در نکته شماره یک گفته شد، بسیاری از افراد هنگام انتخاب یا خرید قالب وردپرس فروشگاهی تنها به وضعیت ظاهری آن توجه می‌کنند و سلیقه خود را برای انتخاب قالب معیار اصلی قرار می‌دهند. این امر بسیار غیر حرفه‌ای بوده و می‌تواند دلیلی بر عدم موفقیت فروشگاه اینترنتی شما شود.

هنگام انتخاب پوسته وردپرس فروشگاهی توجه ویژه‌ای به مخاطبان خود داشته باشید و مواردی از جمله فرآیند خرید، ناحیه کاربری اعضا، پیش فاکتور و حتی رنگ بندی مناسب برای مخاطبان خود داشته باشید.


با در نظر گرفتن این 8 نکته مهم هنگام انتخاب یا خرید قالب فروشگاهی وردپرس، می‌توانید یک شروع خوب برای راه اندازی یک فروشگاهی اینترنتی موفق داشته باشید.

همچنین می‌توانید سوالات خود را در رابطه با نحوه انتخاب قالب فروشگاهی مناسب، با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *