دوره های هم آموزی وب روبیک

دوره هم آموزی Frontend

با گذراندن این دوره می توانید یک وب سایت ریسپانسیو و کاملا واکنش گرا را به صورت استاندارد و اصولی پیاده سازی کنید.

اطلاعات بیشتر و ثبت نام

دوره هم آموزی توسعه وردپرس

با گذراندن این دوره می توانید قالب ها و افزونه‌های انگلیسی وردپرس را ترجمه و راست چین کرده و بر ساختار و توابع مورد استفاده در پیاده سازی قالب وردپرس مسلط می شوید.

اطلاعات بیشتر و ثبت نام

دوره هم آموزی UI/UX

با گذراندن این دوره می توانید رابط کاربری انواع وب سایت را با رعایت اصول تجربه کاربری و به صورت استاندارد و اصولی پیاده سازی کنید.

اطلاعات بیشتر و ثبت نام

هم آموزی چیست؟

هم آموزی یک روش آموزشی نوین است که بر پایه آن هم‌آموزان با یکدیگر کار می‌کنند تا به هدف‌هایی مشترک که برای کل گروه و همچنین تک تک افراد گروه اهمیت دارد، دست یابند.

در این روش، هم‌آموزان برای تبادل اندیشه‌ها با یکدیگر گفتگو می‌کنند، کارها را به کمک هم انجام می‌دهند، پرسش‌های خود را از یکدیگر می‌پرسند، برای دستیابی به پاداش‌های درونی و بیرونی با هم همکاری می‌کنند و آن ها فرصت بیان نظرات خود را دارند.


برای سودمندی هم‌آموزی وجود ویژگی های زیر ضروری است:

  • وابستگی مثبت: هم‌آموزان باید باور کنند که بدون کمک دیگران موفقیت امکان ندارد و هر فرد باید تلاش‌های خود را با دیگران هماهنگ کند تا کار مشترک انجام شود.
  • تعامل پیش‌رونده‌ی چهره به چهره یا رو در رو: این نوع تعامل تلاش اعضا برای دستیابی به موفقیت را به بالاترین سطح می‌رساند و کار آنان را ثمربخش می‌کند. کمک‌های کارآمد و موثر به یکدیگر، مبادله اطلاعات، پردازش کارآمد و موثرتر اطلاعات و به اشتراک گذاری نتایج عملکرد با یکدیگر به منظور بهبود عملکردهای بعدی آنان از پیامدهای تعامل چهره‌به‌چهره است.
  • مسئولیت‌پذیری فردی و گروهی: هر هم‌آموز باید بداند که مسئول آموختن خودش است و این جدای از مسئولیت گروهی اوست.
  • مهارت‌های درون‌گروهی و میان‌فردی: برای رسیدن به هدف‌های مشترک، هم‌آموزان باید یکدیگر را بشناسند و به هم اعتماد کنند، ارتباط درست و بدون ابهام داشته باشند، یکدیگر را بپذیرند، پشتیبانی کنند و تعارض‌های میان خود را حل کنند.
  • فرآیندهای گروهی: منظور از این فرآیند کارهایی است که گروه انجام می‌دهد تا به این نتیجه برسد که عملکرد کدام عضو کمک‌کننده است یا اینکه چه کارهایی باید ادامه داشته باشد یا تغییر یابد.

آموزشیار کیست؟

آموزشیار یک فرد متخصص در حوزه فعالیت مربوطه است که هدایت هم‌آموزان در مسیر درست را بر عهده دارد. آموزشیار ابزار و منابع کاربردی و مناسب را برای رسیدن به اهداف مشترک می شناسد و با هدایت هم‌آموزان، مسیر را برای تعامل و پیش‌روی هرچه بهتر گروه هموار می سازد.


در روش‌های آموزشی نوین (مانند هم‌آموزی) هم‌آموزان با هم می‌آموزند، ساختارهای شناختی خود را در تعامل با دیگران (هم‌آموزان و آموزشیار) می‌سازند، اعضای گروه به یکدیگر وابسته‌اند و آموزشیار و هم‌آموزان از یکدیگر حمایت می‌کنند.


دوره های هم‌آموزی در ایران برای اولین بار توسط گروه دیجیتال مارکتینگ مبدا شکل گرفته و ما در وب روبیک با بکارگیری این روش آموزشی نوین توانسته‌ایم این سبک آموزش را در حوزه های برنامه نویسی Frontend، توسعه وردپرس و UI/UX گسترش دهیم.

برای آشنایی بیشتر با گروه دیجیتال مارکتینگ مبدا کلیک کنید.