برای اولین فروش آنلاین چه کارهایی باید انجام داد؟

در این مقاله درباره‌ی تکنیک های لازم برای کسب اولین فروش آنلاین فروشگاه‌های اینترنتی صحبت می‌کنیم تا بتوانیم در این جهت شما را راهنمایی کنیم.


895 بازدید | 0 دیدگاه

برای اولین فروش آنلاین چه کارهایی باید انجام داد؟

صاحبان فروشگاه‌های اینترنتی با هدف کسب فروش بیشتر و افزایش درآمد پا به این عرصه می‌گذارند. اما در این میان اکثر این افراد در مورد این فضا بی اطلاع هستند و نمی‌دانند که برای کسب اولین فروش آنلاین چه کارهایی را باید انجام دهند. به همین دلیل ما در وب روبیک در این مقاله درباره‌ی این موضوع و گام‌های لازم برای رسیدن به اولین فروش آنلاین صحبت می‌کنیم.
اگر هنوز مراحل راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی را نمی‌دانید، مقاله مراحل راه اندازی فروشگاه اینترنتی با وردپرس را مطالعه کنید تا بتوانید فروشگاه خود را راه‌اندازی کنید.

 

1. راست‌گویی و صداقت را در فروش محصولات خود رعایت کنید

صداقت اصلی‌ترین نکته در فروش محصولات است. خیلی از صاحبان فروشگاه‌های آنلاین این اصل را رعایت نمی‌کنند. به عنوان نمونه محصولی را در فروشگاه قرار می‌دهند و برای آن ویژگی‌ها یا قابلیت‌هایی را می‌نویسند تا مشتری را ترغیب به خرید نمایند. اما مشتری هنگام خرید یا بعد از آن متوجه می‌شود که این قابلیت‌ها یا ویژگی‌ها در محصول وجود ندارد. همین مورد باعث می‌شود تا مشتری دیگر به آن فروشگاه اعتماد نکند و به دیگران نیز توصیه کند که ازآن فروشگاه آنلاین خرید نکنند.
بنابراین رعایت اصل صداقت مهم‌ترین نکته در فروش آنلاین می‌باشد که می‌تواند باعث اولین فروش آنلاین فروشگاه اینترنتی شما شود.

 

2. روش های پرداخت مختلف را به کار بگیرید

صاحبان فروشگاه آنلاین برای اینکه بتوانند رضایت مشتریانشان را جلب کنند، باید در سایتشان روش‌های مختلف مثل پرداخت از طریق درگاه پرداخت مستقیم، درگاه پرداخت واسط یا پرداخت نقدی را به کار بگیرند تا مشتریان با توجه به سلیقه و شرایط خود و نظرشان یکی از آن‌ها را انتخاب کنند و خرید آنلاین خود را از آن فروشگاه انجام دهند.

روش های پرداخت مختلف را به کار بگیرید


برای کسب اطلاعات بیشت درباره‌ی درگاه پرداخت مستقیم و درگاه پرداخت واسط مقاله «6 گام برای دریافت درگاه پرداخت اینترنتی مستقیم فروشگاه اینترنتی» و «بهترین درگاه پرداخت واسط اینترنتی برای استفاده کدام درگاه است؟» را مطالعه کنید.

 

3. فرآیند سفارش و پرداخت را آسان کنید

فرآیند سفارش و پرداخت هرچه آسان‌تر باشد، مشتری راحت‌تر می‌تواند به هدفش یعنی خرید محصول برسد. این مورد می‌تواند خاطره خوبی از خرید اول برای مشتری بسازد. همین مورد او را ترغیب می‌کند تا به دیگران برای خرید‌هایشان فروشگاه اینترنتی شما را توصیه کند.
به همین دلیل توصیه می‌شود هنگام ساخت حساب کاربری از مشتری اطلاعات اضافه دریافت نکنید و با دریافت حداقل اطلاعات، به مشتری اجازه دهید تا حساب کاربری خود را ایجاد کند. همجنین می‌توانید با استفاده از اتصال حساب گوگل به وی سایت و فراهم کردن شرایط ساخت حساب کاربری از این طریق را برای مشتریان ساده‌تر کنید.


 

4. پیشنهادهای لحظه ای و محدود را به کار بگیرید

شما می‌توانید برای ترغیب مشتریان از پیشنهادهای لحظه‌ای و محدود استفاده کنید. این پیشنهادها در صفحه اول سایت شما قرار می‌گیرند و دارای شمارشگر یا تایمر هستند تا مشتری احساس کند که اگر این محصول را نخرد، ضرر کرده است و فرصتی بزرگ را از دست داده است. به عنوان نمونه می‌توانید با قرار دادن یک تخفیف لحظه‌ای بر روی یک محصول در یک مدت معین میزان فروش آنلاین خود را بالا ببرید.


 

5. تنوع محصولات یک زمینه را کاهش دهید

وجود محصولات با تنوع بیشتر در فروشگاه آنلاین می‌تواند باعث افزایش تعداد انتخاب‌های مشتری ‌شود. اما اگر این انتخاب‌ها دریک زمینه بسیار زیاد از حد شود، باعث سردرگمی و گیجی مشتری می‌شود. زیرا تعداد انتخاب‌های او بیشتر از حد معمول شده است که این مورد می‌تواند مشتری را نسبت به خرید مردد کند و او را به این نتیجه برساند که خریدش را زمانی دیگر انجام دهد.

 

6. ضمانت بازگشت وجه بدون قید و شرط را در فروش خود قرار دهید

ضمانت بازگشت وجه بدون هیچ قید و شرطی به مشتری حس اعتماد می‌دهد و او را نسبت به کیفیت محصول مطمئن می‌سازد. زیرا شما با این شرط به او این امکان را داده‌اید تا بتواند، در صورت عدم رضایت از محصول یا کیفیت آن پول پرداختی خود را پس بگیرد.

 

7. تکنیک قیمت گزاری دلپذیر را به کار بگیرید

شما هنگامی که قصد خرید یک محصول یا سرویس را دارید، به طور معمول محصولاتی با سطح متوسط خریداری می‌کنید. زیرا ذهن شما با ارزیابی قیمت‌ها و کیفیت به این نتیجه می‌رسد که محصول سطح متوسط هم از نظر قیمت به صرفه‌تر است و هم حداقل کیفیت قابل قبول را نیز دارد. برخی از بازاریابان یا صاحبان فروشگاه‌های آنلاین از این مورد به عنوان یک تکنیک استفاده می‌کنند که نام آن را قیمت گزاری دلپذیر می‌گذارند.

تکنیک قیمت گزاری دلپذیر را به کار بگیرید


آن‌ها محصولات مشابه را درسه سطح دسته‌بندی می‌کنند و محصول هدف خود را در دسته متوسط قرار می‌دهند تا بتوانند مشتری را به سمت خرید آن محصول هدایت کنند و اولین فروش آنلاین فروشگاه اینترنتی خود را انجام دهند.

 

8. بازخوردهای مشتریان را در نظر بگیرید

بازخوردهای مشتریان می‌تواند بهترین منبع برای ارتقا محصولات شما در جهت برآورد کردن خواست مشتریان باشد. زیرا در صورت عدم پاسخگویی محصول شما به نیاز مشتری، مشتری از خرید محصول شما منصرف می‌شود. بنابراین بازخوردهای مشتریان را در نظر بگیرید و سعی کنید که نیاز آن‌ها را برطرف نمایید.

 

9. رضایت کاربران و مشتریان خود را به نمایش بگذارید

شما با به نمایش گذاشتن رضایت کاربران می‌توانید بقیه افراد را نیز نسبت به خرید محصولاتتان ترغیب کنید. زیرا آن‌ها با دیدن تعداد زیاد نظرات مثبت کاربران ، نسبت به کیفیت محصول موجود در فروشگاه آنلاین شما مطمئن می‌شوند.

 

10. پاپ آپ ها را به کار بگیرید

پیشنهادهای پاپ آپ پنجره‌های کوچکی هستند که داخل سایت نمایش داده می‌شوند و مخاطب می‌تواند با کلیک کردن بر روی آن‌ها و وارد کردن ایمیلش تبلیغ را ببیند. پاپ آپ‌ها شانس دیده شدن را افزایش می‌دهند، زیرا به طور مداوم در جلوی چشم مخاطب قرار دارند و یا در مواقع مناسب به آن‌ها نمایش داده می‌شوند. به عنوان نمونه شما می‌توانید هنگامی که مخاطب 50 درصد صفحه بلاگ یا محصولات شما را دید، پاپ آپ را به مشتری نمایش دهید.

پاپ آپ ها را به کار بگیرید


البته باید مراقب باشید که از این پیشنهادها به درستی استفاده کنید زیرا در صورت استفاده افراطی و غلط می‌تواند نتایج معکوس و منفی داشته باشد و حتی باعث کاهش فروش فروشگاه اینترنتی شما شود.

 

 

اولین فروش آنلاین خود را انجام دهید

شما می‌توانید با استفاده از موارد گقته‌شده و رعایت آن‌ها اولین فروش آنلاین خود را انجام دهید و کسب درآمد خود را از فروشگاه اینترنتی آغاز کنید. در مقاله‌های بعدی تکنیک‌های افزایش فروش آنلاین را برای شما بیان خواهیم کرد.

در قسمت نظرات به ما بگویید که کدام یک از تکنیک‌های بالا را برای کسب اولین فروش آنلاین به کار گرفته‌اید؟


برچسب ها:
دیدگاه های کاربران
هیچ دیدگاهی ثبت نشده است! اولین دیدگاه را شما ثبت کنید.
دیدگاه خود را ارسال کنید

نظر خود را برای این مطلب ارسال کنید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.